En Uygun Zayıflama Zamanı

Kilolarımızdan kurtulmamız için de belli zaman dilimlerine ihtiyaç duyarız hiçbir şey tamam ha diyince olmaz. Olacak diyince olmaz değil mi? Bedenimizin zamana ihtiyacı vardır zihnimizi hazırlamamız için de belli zaman dilimleri vardır. Genelde hanımlarda izlenimler şöyle; yaz aylarında kilo ver rahatça tatil yap ince ince kısa zamanda ver kiloları ama sonra kış gelsin tüm kilolarda hoş gelsin sefa gelsin havası var. Okumaya devam et “En Uygun Zayıflama Zamanı”

Düzenli Egzersiz ve Hızlı Kilo Verme

Düzen her anlamda iyi bir şeydir. Hayatınızın hangi aşaması olursa olsun gerek iş gerek aşk gerekse aile ve gerekse de bu konumuz olan sporunuz egzersizleriniz. Egzersiz her yaş grubunun yapması gereken ve her yaş grubuna hitap eden şekilleri var olan bir düzenektir. Sabah kalkınca özellikle yapılması gereken egzersizler gibi mesela. Ellerinizi havaya kaldırmak aşağı indirmek sonra tekrar ayaklarınıza kadar indirip belinize kadar çıkartmak bu hareketlere özen göstermek ve düzenli olarak her uyandığınızda yapmak gibi. Okumaya devam et “Düzenli Egzersiz ve Hızlı Kilo Verme”

Yüzmenin Sağlık ve Vücut İçin Faydaları

Yüzmek bedensel olarak en zevkli spordur. Bu sporu herkes yapmalı. İmkânlarını herkes farkında olup uygulamaya başlamalıdır. Sadece şu yaş aralığı yapsın demek doğru gelmiyor bana her yaş grubu bunu yapmalıdır ve özellikle çocuklara küçük yaşlarda öğretilmeli sevdirilmelidir.

Yüzmek demek bedeni çalıştırmak demektir. Onu hayata daha da sıkı bağlamak demektir. Bu sıkılık nereden gelir ve nasıl kazanılır peki? Vücut olarak sıkılaşırsınız. Okumaya devam et “Yüzmenin Sağlık ve Vücut İçin Faydaları”

Yüzerek Zayıflamak Mümkün ve Kolay

Yüzmek en güzel spordur. Yüzmeyi biliyorsanız eğer en sevkli sporunuzu da yapmaya %50 olarak adım tamamlanmıştır. Bu durumda sizin yapmanız gereken sporlarınızı yüzmeden yana kullanmak. Yüzmeyi bilmek ve sadece yaz geldiğinde tatilde ya da havuzlarda zevk için yüzmekten ayrı şekilde spor bazında yapmaya başlamalısınız. Sporunuz haline gelmeli düzen almalı düzenli olarak yapılmalıdır. Kendinizi ve bedeninizi buna alıştırmalısınız. Daha da çevik daha da sıkı bir vücudunuz olacak bunu kısa zamanda fark edeceksiniz. Okumaya devam et “Yüzerek Zayıflamak Mümkün ve Kolay”

Bitmek Bilmez Yorgunluğun Nedenleri

Kendinizi hep yorgun mu hissediyorsunuz çok tempolu bir hayatınız mı var ve siz kendinizce çözümler aramaya mı başladınız öyleyse hemen bu yazıya kulak verin ve bilmediğiniz aradığınız o çözümleri açıklamaları okuyun. Yorgunluk nedenleri nelerdir?

– STRES: Stres başlı başına bir yorgunluk nedenidir. Bedeniniz yorgun olmasa bile stres sizi öyle bir yıkıma uğratabilir ki baş ağrısı bile verse size yeterlidir hemen yatıverirsiniz. Kendinizi bırakıverirsiniz. Okumaya devam et “Bitmek Bilmez Yorgunluğun Nedenleri”

Bahara Özel Kadınca Bitkinlik ve Yorgunluk

Evden işe geldiğinizde ya da bir geziden bir davetten geldiğiniz de bunları da bir kenara atın hiçbir şey yapamasanız bile yoruluyor musunuz? Hemen her şey de nefes nefese kalıyor. Vücudunuz yatmak uzanmak mı istiyor? O zaman önce kendinizi tembellik testine tutacaksınız. Daha sonra kendinize yol çizeceksiniz.

Tembellik testi.. Okumaya devam et “Bahara Özel Kadınca Bitkinlik ve Yorgunluk”

2010 Yazında Beyazın Hakimiyeti !

Beyaz yaz aylarını demir baş rengidir. Bu renk her yaz yeniden doğar ve her yaz aynı şekilde azalmadan kullanılmaya devam eder. Renk ışığı direk olarak güneşe geri yansıtır. Sıcak tutmaz ışığı direk olarak geri yansıttığından dolayı. Siyah ve diğer koyu renkler gibi güneş ışınlarını içinde tutup sıkılmanızı bunalmanızı engeller. Bu durum kadınların beyaza olan yönelimi ve tercih sebepleri arasında baş sıralara çıkmasını sağlar. Okumaya devam et “2010 Yazında Beyazın Hakimiyeti !”

Sigaradan Kurtulmanın Basit Formülleri

Sigara hayatı öldürür sigara insanı nesli öldürür. Bir kere kapıldım daha da bırakamıyorum diyenlerin sözlerini hiçbir şeylerini kabul etmemekteyim. İnsan nasıl bile bile hayatını öldürür nasıl hayatına bile bile kast eder ki? Ve buna kim nasıl itimat eder? Kendini elleriyle bilerek her gün zehirleyen birine kim itimat eder? Artık biliyorsunuz ki iş yaşamlarımızda da sigara kullanılıp kullanılmaması tercih sebebi oldu. İş durumlarda sigara içer misiniz? Sigara aralarınız var mıdır? Mesai durumunda kullanmayanlar ve benzeri şeyler görüyorum iş ilanlarında. Okumaya devam et “Sigaradan Kurtulmanın Basit Formülleri”