Ayak Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Kusursuz gözükmek isteriz, yüzümüze özen gösteririz, makyajlara saatlerimizi veririz fakat ayak bakımını es geçeriz. Aslında en önemli bölgelerden biridir ayaklarımız. Ve aslında çok farketmesekte erkeler ayaklara gerçekten çok bakıyor.Havaların sıcak olmasından dolayı çorapta kullanmadığımız şu günlerde ayaklarımızın bakımlı olması önemlidir. Bakımsız, topukları çatlamış ayaklar gerçekten hiç hoş bir görüntü çizmiyor. Okumaya devam et “Ayak Bakımı Nasıl Yapılmalı?”

Lens Nasıl Kullanılmalı?

Son zamanlarda güneş gözlükleri kadar favoridir lens takmak. Özellikle vampir filmlerinden sonra popüler olmaya başlayan bu kültür, yanlış kullanımda hem görüntü kirliliğine hemde gözünüze mal olabilir. Lens rengi seçimi yaparken önemli olan doğal durmasıdır. Sırf mavi göz seviyoruz diye bize hiç yakışmamasına rağmen mavi renk lens seçimi hem çok yapay hemde itici bir görünüm sergilememize sebep olur. Okumaya devam et “Lens Nasıl Kullanılmalı?”

Saç Dökülür, Dert Etmeyin

Saç dökülmesi erkeklere nazaran bayanlarda daha az görülür. Fakat yeni yaşam koşullarıyla bayanlardada sık görülen bir şikayet haline geldi. Öncelikle saçımızın neden döküldüğünü bulmamız lazım. Bu yüzden bir cilt uzmanına gözükmekte fayda var. Stresin sebep olduğu gibi kansızlık ve bazı minerallerin eksikliği saç dökülmesine sebep olabilir. Okumaya devam et “Saç Dökülür, Dert Etmeyin”

İstenmeyen, Hiç İstenmeyen Tüyler

Tüy sorunu genetik olabileceği gibi hormonlarımızın değişmesiyle de olabilir. Sonradan kıllanma başlamışsa bu hormonsal bir bozukluğumuzun olduğunu gösterir. Tabi ki ilk olarak doktora gözükmekte fayda vardır. Fakat günümüzde oldukça popüler olan bitkilerle tedaviyle de istenmeyen tüylerden kurtulabiliriz.

Nane hormonları düzene sokan bir bitkidir. Bu yüzden hormonsal bozukluklarımız için taze nane tüketimi faydalıdır. Yalnız hemen sonuç istediğiniz için nane kullanımını abartmayın. Herşeyin fazlası zararlıdır.

Tüy dökücü kremler düzenli kullanımda etkili oluyorlarmış.

Bu kremleri de deneyebilirsiniz. Epilasyon yaptıktan sonra epilasyon yapılan bölgeye limon suyu uygulaması kılların köküne işlediğinden azalmasına ve daha cılız çıkmasına sebep olur.

Bu uygulamayı yaparken cildinizi tahriş etmemeye özen gösterin. Ve kesin olarak işe yarayan karınca yumurtası yağını unutmamak gerekir. Epilasyondan sonra bu yağın düzenli uygulamasıyla istenmeyen tüylerinizin yok olduğunu göreceksiniz.