Vücutta Biriken Ödem Nasıl Atılır?

Ödem bizi en az 2 kilo daha ağır ve şiş gösterir. Yüzümüzde ve göbek bölgemizde şişlik meydana gelir. Bir beden kadar daha şişman bile görünebiliriz. Ödem biriktiğinde genellikle bunu dışarı atmak 2 günü bulabiliyor. Ödem atmanın en önemli formulü ise bol bol su içmek. Sanmayın ki çok su içmek ödem yapar. Aksine su içmek ödem atar. Okumaya devam et “Vücutta Biriken Ödem Nasıl Atılır?”

Her Ay 4 Kilo Zayıflamak Mümkün

Zayıflamak mı istiyorsunuz? Kilo vermek için bir yerden başlamalısınız. Diyeti sürekli başka bir bahara ertelemek, zamanla daha da kilo almanıza yol açar. 10 kilo fazlalığınız varken bir anda 20-30 kilo vermek zorunda kalabilirsiniz. İyisi mi şimdi kararınızı verin ve bir yerden başlayın. Kilo vermek için önce karar verin. Gerçekten zayıflamak istiyor musunuz? Okumaya devam et “Her Ay 4 Kilo Zayıflamak Mümkün”

Gerçekten Aşık Mısın?

Aşk ile sevgi arasında bariz farklar var. Sevmek ile hoşlanmak arasında da pek çok fark var. Fakat bizler çoğunlukla hoşlanmakla aşkı birbirine karıştırıyoruz. Ya da hayranlıkla sevgiyi ayırt edemiyoruz. Sonra da kısa süre içinde karşımızdaki insana olan hevesimiz geçince neden böyle oldu ki diye düşünüp kendimizi şıp sevdi zannediyoruz. Duygularımızdan emin olamamak hem bize hem de karşımızdaki insanlara zarar verir. Okumaya devam et “Gerçekten Aşık Mısın?”

Cildim Çok Yağlı

Çok yağlı bir yüzüm var. Siyah noktalarımı temizliyorum ama geceden sabaha kadar tekrar siyah nokta oluyor. Yüzümü yıkıyorum, birkaç saat içinde tekrar yağlı ve parlak bir görüntü oluşuyor. Sık sık sivilce sorunu yaşıyorum. Yağlı ciltler nasıl temizlenmeli, siyah noktalar nasıl yok edilir, siyah noktaların yeniden çıkmaması için ne yapmak gerekir, cilt neden sivilcelenir? Okumaya devam et “Cildim Çok Yağlı”

Bir Tek Göbeğim Var

Nispeten orta kilolu birisiniz. Sadece göbeğiniz var. Ne yaparsanız yapın göbeğinizdeki yağlar erimek bilmiyor. Göbek yağlarınızdan kurtulamıyorsunuz. Peki çok zayıf olduğunuz halde ya da diyet yapmanıza rağmen neden hala göbeğiniz var? Kilo veriyor olmanıza karşın göbeğinizin yerinde duruyor olmasının sebebi nedir? Göbek bölgesindeki yağlar nasıl erir, göbek nasıl incelir, karın yağlarını yakmak için nasıl beslenmek gerekir? Okumaya devam et “Bir Tek Göbeğim Var”

Affetmek Neden Bu Kadar Zor?

Birini affetmek neden çok zordur? Kırıldığımız insanları hemen kolayca affedemeyiz. Büyük ya da küçük, kırgınlığımızın boyutu ne olursa olsun, kalbimiz çabucak düzelmez. Oysa affetmemek, affetmediğimiz insan kadar bize de zarar verir. Kin, nefret, stres insan kimyasını bozan çok zararlı duygulardır. Birinden nefret ettiğimizde aslında kendimize zarar vermiş oluyoruz. Okumaya devam et “Affetmek Neden Bu Kadar Zor?”

Haydi Zayıflıyoruz

Kilo vermeye karar verdiyseniz eğer işe koyulsanız iyi olur. Ha bugün ha yarın diyerek zayıflanmaz. Zayıflamak istiyorsanız, kilo verdirecek her türlü aktivite ve harekete hazır olmalısınız. Zayıflamak için illa ki sıkı diyetler yapmanız gerekmiyor. Hayat tarzınızda yapacağınız bazı değişiklikler sonrasında farkında bile olmadan zamanla zayıfladığınızı fark edeceksiniz. Okumaya devam et “Haydi Zayıflıyoruz”