Portakallı Dukan Usulü Yulaf Kepeği Kurabiyesi

dukan usulü portakal aromalı kurabiyePortakal aromalı, çok lezzetli, tatlı bir dukan diyeti atıştırmalığı tarifi. Bu tarif ansızın çıktı ortaya. Ancak vazgeçilmezim oldu. Günlük kepek ve nişasta ölçeğime dikkat ederek her hafta bu kurabiyeden yapar oldum. Çayın yanında harika gidiyor. Mutlaka siz de deneyin ve haklı olduğumu lütfen bu konuda yorum olarak yazın. İşte tarif. Okumaya devam et “Portakallı Dukan Usulü Yulaf Kepeği Kurabiyesi”

Beyaz Unsuz, Beyaz Şekersiz, Yağsız Hamur İşi Tarifi

diyetsiz kiloBeyaz un yok, şeker yok, hiçbir yağ yok.. Hamur işleri yaparak yemek ne de büyük keyif olurdu değil mi? İşte saydığım malzemeleri kullanarak, bilginiz ve mutfak deneyimizinize bağlı olarak pek çok değişik atıştırmalık yapabilirsiniz. Hayal gücünüzü kullanın ve bu malzemeler sayesinde siz de güzel çay kekleri, poğaça ve hamur işleri elde edin. Okumaya devam et “Beyaz Unsuz, Beyaz Şekersiz, Yağsız Hamur İşi Tarifi”

Dukan Keki Nasıl Yapılır?

badem aromalı dukan kakaolu kek tarifiDukan diyetinde kek nasıl yapılır, dukan kekinin içine ne koyulur, dukan keki hangi malzemelerle yapılır. Temel olarak sayacağım malzemeleri değişik kombinasyonlar tasarlayarak ve üreticiliğinizi de kullanarak pek çok değişik kek yapabilirsiniz. Yeter ki eliniz yatkın olsun ve üreticiliğinizi ve hayal gücünüzü kullanın. Size lazım olan aklınızı kullanmanızdır. İşte dukan keki yaparken kullanabileceğimiz, serbest olan kek malzemelerimiz. Okumaya devam et “Dukan Keki Nasıl Yapılır?”

Ödem Attıracak Bitkiler

diyet çaylarıÖdem söktürücü ya da ödem attırıcı yani vücudumuzda biriken, bizi olduğumuzdan daha kilolu gösteren ve tartıda en az 2 kilo fazla çıkmamıza neden olan gereksiz suyu atmamızı sağlayan çok değerli bitkiler ve kuru bitkilerden elde edilen bitkisel çaylar mevcuttur. Bu bitkiler ve bitki çayları diyet ve spor eşliğinde tüketildiği taktirde çok daha fit ve zayıf görünebiliriz. Okumaya devam et “Ödem Attıracak Bitkiler”

Dukan Diyetinde Neler Yenir?

dukan atakPopüler diyetler içinde kendine oldukça büyük bir yer etmiş, pek çok insan tarafından denenmiş ve zayıflayanlar tarafından da sık sık methedilmiş bir diyet olan dukan diyeti protein diyetidir. Protein açısından bir hayli zengin olan dukan diyeti sebzeye de yer verir. Yani dukan diyeti yapanlar sebze protein günleri adı altında planlanan günlerde proteinin yanı sıra bol bol sebze de tüketebilir.Böylece daha sağlıklı bir diyet yapılmış olur. Okumaya devam et “Dukan Diyetinde Neler Yenir?”

Kilo Verdiren Altın Yiyecekler

diyet yapamıyorumKilo vermek mi istiyorsunuz? Zayıflamak için diyet mi yapıyorsunuz? Kilo vermeye karşı en önemli silahınız, işte bu yiyecekler. Zayıflamak isteyenlerin mutfağında bulunması gerekenler en değerli besinler ile siz de doya doya zayıflayacaksınız. Bu yiyecekleri yemek zayıflamanın yanı sıra sağlığa sağlık katar. Daha sağlıklı ve keyifli bir hayat yaşamanızı sağlar. Kaliteli hayatın sırrı kaliteli beslenmektedir. Okumaya devam et “Kilo Verdiren Altın Yiyecekler”