Hipoglisemi hastası olduğumu nasıl anlarım?

diyet yapHipoglisemi şişmanlığın başlıca nedenlerindendir. Hipoglisemi bazen şişmanlık sonucu da ortaya çıkmaktadır. Kendinizde hipoglisemi olup olmadığını anlamak için doktora baş vurun ve Oral Glikoz Tolerans Testi yaptırın. Ben hipoglisemi hastası mıyım, bende hipoglisemi olduğumu nasıl anlarım, hipoglisemi belirtileri nelerdir? Bunların kaçı sizde var? Okumaya devam et “Hipoglisemi hastası olduğumu nasıl anlarım?”

Hipoglisemi belirtileri

diyet-yap-129x155Hipoglisemi şişmanlığın başlıca nedenlerindendir. Hipoglisemi bazen şişmanlık sonucu da ortaya çıkmaktadır. Kendinizde hipoglisemi olup olmadığını anlamak için doktora baş vurun ve Oral Glikoz Tolerans Testi yaptırın. Ben hipoglisemi hastası mıyım, bende hipoglisemi olduğumu nasıl anlarım, hipoglisemi belirtileri nelerdir? Bunların kaçı sizde var? Okumaya devam et “Hipoglisemi belirtileri”

Kolay Diyet Yapmanın Püf Noktaları

diyet yiyecekleriDiyet yapanlar sizler için yazdığım bu çok faydalı listeyi mutlaka yazdırmalı ve her zaman başucunda bulundurmalı. Zayıflamak isteyenlerin tüketmesi gereken her şey burada. Bilgeis Kadınca olarak bu listeyi Prof. Dr. Metin ÖZATA‘nın Glisemik İndeks Diyeti isimli kitabını okuyarak hazırladık. Diyet yapanlar, kilo vermekte zorluk çekenler, iştahını kontrol altına alamayanlar bir de bunları denesin. Okumaya devam et “Kolay Diyet Yapmanın Püf Noktaları”

Diyet yapanların dikkat etmesi gereken en önemli şeyler

sağlıklı diyetDiyet yapanlar sizler için yazdığım bu çok faydalı listeyi mutlaka yazdırmalı ve her zaman başucunda bulundurmalı. Zayıflamak isteyenlerin tüketmesi gereken her şey burada. Bilgeis Kadınca olarak bu listeyi Prof. Dr. Metin ÖZATA‘nın Glisemik İndeks Diyeti isimli kitabını okuyarak hazırladık. Diyet yapanlar, kilo vermekte zorluk çekenler, iştahını kontrol altına alamayanlar bir de bunları denesin. Okumaya devam et “Diyet yapanların dikkat etmesi gereken en önemli şeyler”

Metabolizmam yavaş, kilo veremiyorum diyenler

Metabolizması yavaş olanlar ya da metabolizmam yavaş, nasıl hızlanır diye düşünenlere güzel bir bilgi birikimi sağladığımı düşünüyorum. Prof.Dr. Metin Özata’nın Glisemik İndeks isimli Sağlıklı Zayıflamanın Kolay Yolu’nu anlatan beslenme kitabı şu an elimde. Bu kitaptan çok faydalı bilgiler edindim ve sizlerle paylaşmak istiyorum. Prof.Dr. Metin Özata metabolizma hakkında çok değerli ipuçları vermiş. Bu bilgiler ışığında diyet ve zayıflama çok daha kolay. Okumaya devam et “Metabolizmam yavaş, kilo veremiyorum diyenler”

Metabolizma hızlandırma yolları

Metabolizması yavaş olanlar ya da metabolizmam yavaş, nasıl hızlanır diye düşünenlere güzel bir bilgi birikimi sağladığımı düşünüyorum. Prof.Dr. Metin Özata’nın Glisemik İndeks isimli Sağlıklı Zayıflamanın Kolay Yolu’nu anlatan beslenme kitabı şu an elimde. Bu kitaptan çok faydalı bilgiler edindim ve sizlerle paylaşmak istiyorum. Prof.Dr. Metin Özata metabolizma hakkında çok değerli ipuçları vermiş. Bu bilgiler ışığında diyet ve zayıflama çok daha kolay. Okumaya devam et “Metabolizma hızlandırma yolları”

Metabolizma hızı nasıl yükselir?

diyet hatalariMetabolizması yavaş olanlar ya da metabolizmam yavaş, nasıl hızlanır diye düşünenlere güzel bir bilgi birikimi sağladığımı düşünüyorum. Prof.Dr. Metin Özata’nın Glisemik İndeks isimli Sağlıklı Zayıflamanın Kolay Yolu’nu anlatan beslenme kitabı şu an elimde. Bu kitaptan çok faydalı bilgiler edindim ve sizlerle paylaşmak istiyorum. Prof.Dr. Metin Özata metabolizma hakkında çok değerli ipuçları vermiş. Bu bilgiler ışığında diyet ve zayıflama çok daha kolay. Okumaya devam et “Metabolizma hızı nasıl yükselir?”

Adet döneminde regl diyeti yaparak zayıflayın

Mide gazı nasıl çıkarAdet dönemlerinde iştah artar ve çokça acıkırız. Öyle böyle değil. İştahımız artar. Canımız şekerli, nişastalı ve yağlı gıdalar çeker. Çoğu kadın adet döneminde nişastalı ve şekerli besinlere saldırır. Bisküviler, kekler, pastalar, börekler havada uçuşur. Gel de kilo alma. Üstelik regl şişkinliği de cabası. Ödem ve dengesiz beslenme adet dönemlerinde biz kadınlara en az 5 kilo olarak geri dönmektedir. Peki ne yapmalı. Cevabı Bilgeis’te. Okumaya devam et “Adet döneminde regl diyeti yaparak zayıflayın”