Beni Güzel Hatırla Dedi Orhan Veli

askin siiriBu şiiri her okuyuşumda aynı hüznü hissediyorum. Her seferinde aynı duygular…Bir aşığın yazabileceği belki de en masum şiir, belki de en acı şiir, belki de bütün aşıklar giderken bu şiiri bırakıyor geride. Bir aşık gidiyorsa eğer; gitmesi gerektiği için gidiyordur. Gönderildiği için, artık sevilmediği için. Kimse durduk yere gitmez. Gidenlerin elbet de vardır bir geçerli nedeni. Ve giderken son söz BENİ GÜZEL HATIRLA oluyorsa eğer, o insan ağlayarak gitmiştir. Okumaya devam et “Beni Güzel Hatırla Dedi Orhan Veli”

Maş fasulyesi yemeği nasıl yapılır?

Bu günlerde A101 ve Bim gibi marketlerde sıksık gördüğüm Çiftçi marka maş fasulyesini ilk kez yeme şansım oldu. Daha önce hiç maş fasulyesi pişirmemiştim. Ama tadı nasıl çok merak ediyordum. Maş fasulyesinin tadı neye benziyor diye merak edeceğime pişireyim dedim ve kaptım bir paket koştum eve. Zeytinyağlı lezzetli ve çok sağlıklı maş fasulyesi tarifi. Okumaya devam et “Maş fasulyesi yemeği nasıl yapılır?”

Yavuz Bingöl ile Öykü Gürman boşandı

bosandiYavuz Bingöl ile Öykü Gürman çifti boşandı ve magazin dünyası bir çiftini daha kaybetti. Peki Yavuz Bingöl ile Öykü Gürman neden ve ne zaman boşandı? Bu gözde çift mutluluk pozlarıyla sık sık gündeme gelmese de kimse boşanma haberlerini beklemiyordu. Aniden ve sessiz sedasız boşanan çift konuyu medeni bir şekilde kapatmışa benziyor. Okumaya devam et “Yavuz Bingöl ile Öykü Gürman boşandı”

Moda Bebek İsimleri

bebeBebek isimleri dönem dönem değişmekte, belirli dönemlerde belirli bebek adları moda olmakta. Dizilerde, filmlerde, futbol takımlarında, medyada tanınan ve yayılan çoğu isim bebeklere koyulmakta. Günümüzde bebeklere verilen en popüler, en güzel ve anlamlı bebek isimleri bu listede sıralanmıştır. Anlamı güzel, telafuzu kolay ve bebeğinize yakışacak en beğenilen kız çoğuk ve erkek çocuk isimleri. Okumaya devam et “Moda Bebek İsimleri”

Gerçek Aşık Erkek

erkekkadin (7)Gerçekten aşık erkek aşkını size hissettiren erkektir. Bir erkek eğer gerçekten de aşıksa onun aşkından asla şüphe etmezsiniz. Aşık erkekler şüpheye mahal verecek şekilde davranmaz. İlgisizlik, merak etmemek, özlememek, aramamak kesinlikle gerçekten aşık erkeklerin yapamayacağı şeylerdir. Bir erkek sizi ihmal ediyorsa, sizi sevdiğinden de söz edemez. Seven erkek ihmal etmez. Okumaya devam et “Gerçek Aşık Erkek”