Büyük Beden Kıyafet markaları ve Siteleri

Büyük beden kıyafet nereden alınır? Ünlü büyük beden markaları hangileri ? Bu sene büyük beden kıyafetlerde neler moda ? En kaliteli, en güzel, en modern büyük beden kıyafet markaları ve modelleri ! Açıkcası ben büyük beden kıyafet ararken kendime- ki ben de büyük beden giyinen bir kadınım-, öncelikle LCW’ye bakıyorum. Think plus+ da gene tercih ettiğim bir diğer büyük beden giyim markası.

Geçen gün Adil Işık mağazasını ziyaret ettim. Fazla seçenek yoktu hayal kırıklığına uğradım. Faik Sönmez markasında da yine bana uygun kıyafet bulmam zor. Neden derseniz, ben klasik değil, daha spor giyiniyorum. Olgun bir kadın değilim zaten. Dinamik, özgür, spor ve salaş giyinmeyi seviyorum. Sizin de giyim tercihiniz benimki gibiyse tavsiyem, Colin’s Jeansı ziyaret edin ve güzel bir jean pantolon edinin. RodiMood Mağazasında güzel fakir kol gömlekler var. Bu sene jean gömlekler de moda. Hoş bir jean gömlek de giyebilirsiniz.

Bu sene ben böyle giyinmeyi seçtim (:

Size birkaç büyük beden kıyafet markası vereceğim. Umarım faydası olur hanımlar.

1) Faik Sönmez
Faik Sönmez, 195’den bu yana, 40 beden ve üzeri kadınların modayı kendilerine uyarlayıp içinde kendilerini mutlu ve ‘trendi’ hissedebilecekleri, günün çizgilerini taşıyan modeller üretiyor. Her dönem klasik olabilecek giysiler de ‘şıklık’, ‘sadelik’, ‘detaya gösterilen özen’ ön plana çıkıyor.

“Biliyoruz ki, büyük bedende de birçok seçenek olmalı ve büyük beden kadınlar vücutlarını gizleyen sıradan giysilerle değil; düşünülmüş,uğraşılmış ve severek hazırlanmış giysilere sahip olabilmeliler.”

Detaylı bilgi ve mağaza adresleri için:
http://www.faiksonmez.com
0212 225 21 21

2) Marks&Spencer
İngilizlerin ünlü giyim markası Marks&Spencer’da 7’den 70’e herkes ihtiyacı olan kıyafeti bulabilir. Ülkemizde 22 bedene (52) kadar kıyafet satan markanın bazı ürünlerinde 24 bedene de (54) rastlamak mümkün. Üstelik büyük beden iç çamaşırları da bulunuyor.

Detaylı bilgi ve mağaza adresleri için:
www.marksandspencer.com.tr

3) Foli
1986 yılında “Moda dar kalıplara sıkıştırılamaz” sloganıyla tekstil sektörüne adım atan Foli, o tarihten bugüne modanın içinde. Kendine güvenen, feminen ve başarılı kadını simgeleyen Foli, 44 ile 60 beden arası ölçülere sahip, giydiklerini kendine yakıştırmayı isteyenlerin markası…

Detaylı bilgi ve mağaza adresleri için:
www.foli.com.tr
0212 248 9290
0212 248 3091

4) Sumak
1955 yılından bu yana moda dünyasının içinde olan Sumak XL Fashion, 44-54 beden kadın giyiminde, günlük giyimden abiye giyime kadar geniş bir yelpazeye hitap ediyor.

Detaylı bilgi ve mağaza adresleri için:
www.sumak.com.tr
0212 232 23 23

5) Evans
İngiltere’nin en sevilen büyük beden markalarından biri olan Evans, koleksiyonlarında “44 beden ve üzeri feminen şıklık” ilkesini temel alıyor. Günün modasını yansıtan koleksiyonlar, büyük beden kadınlar için şık ve kadınsı tasarımlar sunuyor. Evans’ta abiye giysiler, günlük giyim, iç çamaşırı ve aksesuar gibi bir çok seçenek bulunuyor.

Detaylı bilgi ve mağaza adresleri için:
www.shaya.com.tr
0212 335 68 00

6) C.C.C. Christine Cotton Club
1987 yılında Christine Şenol tarafından kurulan Christine Cotton Club, büyük beden ve abiye alanında önde gelen firmalardan biri.

Detaylı bilgi ve mağaza adresleri için:
www.ccctextil.com
0212 248 13 36

7) İkiler
1989 yılında kurulan İkiler, 54-56 bedene kadar üretim yapıyor. Çok çeşitli ve renkli kıyafetler tasarlayan firma, online alışveriş imkanı da sunuyor. Pantolon, etek, şort, bluz, ne ararsanız var…

Detaylı bilgi, mağaza adresleri ve online alışveriş için:
www.ikilershop.com
0212 643 71 56

8) Think+
Think+, büyük beden bayanlara farklı kıyafetler sunmak için yaratılmış bir giyim markasından ibaret değil. Think+, artı düşünenlerin ya da bir başka deyişle beden veya ölçü tanımadan hayata güvenle bakmaya hazır olanların buluşma noktası aynı zamanda.

Bu özel buluşmanın arkasında yer alan mesaj son derece açık: Büyük beden bir kadın da, diğer tüm bayanlar gibi güzel gözükebilir, kendi ile mutlu olabilir, işinde hedeflediklerine ulaşabilir, çevresinde saygınlık uyandırabilir, hayalini kurduğu aşkı bulabilir, mutluluğu tadabilir, her an ve her yerde kendi gibi olabilir!

Sadece online olarak hizmet veren think+, 52 bedene kadar kıyafet tasarlıyor. Bu sitede, spor giyimden, hırka/yeleğe kadar sonsuz çeşitte giysi bulmak mümkün.

Detaylı bilgi ve online alışveriş için:
www.thinkplus.com.tr
0212 321 30 55

9) Gittigidiyor
Türkiye’nin en işlek alışveriş merkezi olarak, online ticareti, hayatın vazgeçilmez bir parçası haline getiren gittigidiyor’da envai çeşit büyük beden markasına ulaşmak mümkün.

Detaylı bilgi için:
www.gittigidiyor.com