En Ucuz Tatil Yapmak

Öğrenciyseniz ya da kısıtlı bir bütçeye sahipseniz, en uygun tatil seçenekleri ve en ucuza en güzel tatili hayal etmeniz doğal. Kısıtlı bütçe ile nasıl tatil yapar ve eğlenirsiniz? İşte kısıtlı bütçelere uygun, ucuz, keyifli ve güzel bir tatil yapmanın püf noktaları..

Eğer sessiz, sakin, kafa dinlemeye yönelik bir tatil hayal ediyor ve ben tatilde kafamı dinleyeceğim diyorsanız sezonda değil sezon sonu ya da sezon dışı tatil yapmalısınız. Bu tatil hem ucuz hem de sakin bir ortam sunar. Söz konusu olan tatilse sessizlik ve huzuru bulmak için en iyi dönem, sezon dışıdır. Düşünsenize hem daha az para ödeyeceksiniz hem de kalabalıkların karmaşasından uzak bir tatil geçireceksiniz.

Ucuz uçak bileti nasıl alınır?

Uçak bileti almak aslında başlı başına meseledir. En iyisi uçmak istediğiniz tarihten 45 ila 60 gün önce bilet fiyatlarını kıyaslamaya başlamak. Havayolu şirketleri özellikle bu zaman aralığı dışında fiyatları aşağı çekmiyorlar. Çünkü arz ve talep durumunu izliyorlar. Aklınızda bulunsun, yeni uçuşların ücret çizelgesine bakmanın en iyi zamanı 14.00-16.30 arası ve gece yarısı.

Tek tek havayolu şirketlerine bakmaktansa en ucuz uçak biletini bulmak için Skyscanner.com adlı sitede en ucuzdan en pahalıya doğru uçak bileti seçenekleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Kural 240’ı bilin

Kural 240’ı havayolu şirketleri yolcuların bilmesini pek istemez. Çünkü eğer uçağınız hava şartları dışında herhangi bir nedenle rötar yapıyorsa havayolu şirketi bu bileti alıp bir sonraki uygun uçuşa devretmek zorundadır. Bir sonraki uygun uçuş, herhangi bir başka havayolu şirketinden olabilir.

Eğer uzun bir rötar söz konusuysa, hava limanındaki elektronik panolardan sizin destinasyonunuza giden diğer uçuşların –ve hatta diğer havayollarının- varış ve kalkış zamanlarını kontrol edin. Sonrada olabildiğince hızlı hareket edin ki havayolu şirketinizin ücretsiz numarasını arayarak bir sonraki uçuştaki yerinizi garantileyebilin.

Elinizde olmayan nedenlerle tatile çıkacağınız günleri ertelemeniz söz konusu olabilir. Bu nedenle uçak bileti satın alırken seyahat günlerinizi esnek tutun. Böylece daha uygun fiyata bilet alabilirsiniz.

Otel dışındaki seçenekleri değerlendirin
Tatile gidiyorsanız tabii ki bir yerlerde konaklayacaksınız ama kısıtlı bütçeyle tatile çıkıyorsanız oteller her zaman en iyi seçenek olmayabilir. Oda ya da daire kiralamayı da düşünebilirsiniz. Bunu tatil yapacağınız yere gitmeden önce online olarak ayarlayabilirsiniz.

“En Ucuz Tatil Yapmak” için bir yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir