AŞK BAŞA DÜŞÜNCE

Kaç yaşında olursanız olun aşk başa düşebilir. Çok küçük yaşlarda olan aşklar masum aşklardır. Tatlı hoş bir anı olarak ilerde karşımıza çıkar hatıramız da kalır. Evlendiğimizde eşimize anlatırız arkadaşlarımıza anlatırız. Çok gülerek bahsettiğimiz hatıralar. Gençken olduğumuz ve başa düşen aşklarda cesaret işleridir. Deli dolu olunan o zamanlar bir de aşkla başa düşünce daha da pervasızlıklar çıkar ortaya.

Aileden bir bakıma ilişki kopuklukları çıkar arkadaş ortamları oluşur erkek arkadaşla ya da kız arkadaşla gezmek istenilir okullar kırılır sinemalara gidilir cafelere gidilir gelinilir tüm gün. Aşk sınır tanımaz ya burada da sınır yoktur. Kendisi her şeyi belirler ve kendisi istediği yollarda yürür. Kimin başına düştüyse de ona istediğini yaptırır. Yaptırana kadar başındadır.

Aşk bir kısa süreç gibi. Ömrü var mı bilinmez. Kimine göre var kimine göre yok. Var diyenler diyor ki; aşkın bir ömür sürmesi imkânsız. O ancak bir sene olur ve sonra yerini başka şeylere bırakır. Başka şeyler nelerdir peki. Bu başka şeyler hayatınızdaki aşkın bir oluşumla sevgiye dönüşmesidir. Daha sonra bir şefkat tablosu ve belki sığınacak bir huzurlu sıcak samimi bir liman.

Ama diğer taraftan da yoktur diyenler. Ben her sabah uyandığımda eşimi yanımda görür ve ona tekrar âşık olurum der. Onunla hayatı yaşıyorum onunla aşkı en doruklarında yıllar geçmesine rağmen hala yaşıyorum der bunu savunur.

Bu bence nasıldır biliyor musunuz? Aşkın ömrü değil âşık olanların aşk ömürleri vardır. Kişiler sevdikleri ve âşık oldukları dereceler karşılığında ömrü biçerler bu duruma. Aşktan aşka değişir değil kişiden kişiye yani aşık olandan aşık olana değişir. Ve aşk vardır, âşık vardır.

Aşık kocaman bir taş gibi bazen başa düşer. Kimi zaman yumuşak bir dokunuş gibi. Nereden geleceğini anlamazsınız ama kesin olan bir şey var. O da şu ki; illa ki beklemediğiniz bir anda gelir ve illa ki hazırlıksız olursunuz. Başa düşünce her şey pembe gibi olur her şey ve tüm dünya sizindir ve sizin için işliyordur adeta.

Güzellikler hep çevrenizde uçuşur durur. Güzellikler hep sizindir ve siz en güzelleri sevdiğinizin önüne koymak istersiniz. Onu kaybetmemek arzusu ve isteği ile biter hayatınız ve birleşme bir yuva olmak hayalleri gelir ardından.
Aşk başa düşünce hayat başka atar…

Sitenin Meleği.