Aşk Da Acı, Ayrılık Da..

Aşk acısıyla ayrılık acısı birbirine karışır bir akşam üstü. Sevgiliniz artık sizi sevmediğini söyler. Bittik biz, bitti der ve gider..Aşk acısı, ayrılık acısıyla karışır..İçinize büyük bir sızı girer. Çaresizlik, umutsuzluk, mutsuzluk, yitiklik, bitiklik, kırgınlık, müthiş bir sancı..Aşkınız ayrılığınıza karışır, ayrılığınız gözyaşlarınıza. Ve siz, o en değerlinizden ayrılırsınız bir akşam üstü. Seni sevmiyorum, der, ardına bakmadan sizden gider..

Ayrılık acısı öyle kolay kolay çıkmaz bu yürekten. Ağlatır insanı. İnim inim inletir ilk birkaç gece. Ondan gelecek bir tek teselli cümlesi için yatağınızda çırpınıp durursunuz. Ama aramaz. Aramayacak. Ve o gitti. Beklemeyin, gelmeyecek..

Ayrılık acısını tez atlatmanın en kolay yolu aslında ayrılığı kabullenmektir. Ayrıldığınızı ve onun gittiğini ne kadar çabuk kabullenirseniz, onu unutmanın o kadar kolaylaşır. Sakın onu unutamam demeyin. Unutacaksınız. Sizden öncekiler unuttu. Siz de unutacaksınız ve sizden sonrakiler de..

Aşk ve ayrılık acısı kolayca geçmese de inanın ki kalıcı değil. Sakın hep onu seveceğinizi zannetmeyin. Hayatınız nasıl ki ondan önce varsa, ondan sonra da devam edecek. Belki de onun gitmesi en hayırlısıydı. Belki de onun gittiği yere çok daha iyisi gelecek. Bunu yaşamadan bilemezsiniz. Siz sadece onun gittiğine inanın ve onu beklemeyin..

Aşk da acı, ayrılık da..Ayrılık acısı hepsinden acı. Ama geçecek. Bunu daha önce yaşadık biz ve atlattık. Yine atlatacağız.

İçimizde, evimizde, ruhumuzda ona ait ne varsa, ne kalmışsa söküp atacağız. Onu unutacağız..

Bilgeis..