Gelme Denen Sevgiliye Sevgiyle

Giden sevgili unutulur. Terk eden insan unutulabilir. Ayrılan sevgili yerine yeni bir sevgili gelebilir. Herkesin yeri dolar buna inanırım. Kimse yeri dolmaz değildir. Kimse vazgeçilmez mükemmelikte ve biriciklikte değildir. Herkes birbirine benzer. Herkes birbirinin aynısıdır. Şöyle bir çevrenize bakın. Kim çok farklı? Farklı olan kendimiz sanarız. Ama aslında biz de onlardanız. Onlar gibiyiz. Biz değişik yaratılmadık ki. Biz de herkes gibi yaratıldık.

Kadınlar bu sorunu daima yaşar. Hassas yaratılmaktan dolayıdır bu tabi ki. Kadınca bir hassasiyetle doludur kalbimiz.

Kırılmaktan, gerginlikten, uzamasından korktuğun için hemen kapatıyor, hemen kabul ediyor ya da hemen susuyorsun.

Bu kendini korumak için yaptığın bir eylem olduğu için bir fedakârlık olarak adlandırılamaz.

alttan almamanın diğer ucu da çatır çatır kavga etmek değildir. Yani bir şeyin tersi de doğru olmayabilir.

Oysa sürekli olunca, sorunun parçası olmaktasın. Çünkü ilişkideki sorunlarda karşıdakinin davranışları da sana göre de şekillendiği için senin gerginlik, stres gibi negatif duygulara dayanıksızlığın ile sorun kronik hale gelmektedir.

Konuşamıyoruz diyen çiftlerin çoğu, ya stresi yönetememek ya da strese dayanamamak nedeniyle daha fazla stres yaratmaktadırlar.

Gerginlik olmadan, stres olmadan iki taraf için de önemli olan bir konuyu çözmek her zaman mümkün olmayabilir.

“Bunu da sana yazıyorum.Seni yaşarken içimde hala,sana yazıyor olmak üzmüyor beni. Sanma seni unutmam. Sanma yerin dolmaz.Unuturum unutmasına ama istiyor muyum bir sor bana. Seni unutmak istemiyorum asla. Ben seni değil canım bana verdiğin acıyı sevdim.Ben seni değil balım seni beklemeyi sevdim. Hiç gelmeyeceğini bile bile…”

Gelme.

Bilgeis..