Giden Sevgiliye Dur Demem Gitsin

Sevgi demek her şey demek değildir. Sevgi sadece belirli şeylerin oluşması kurulması için bir gerekliliktir. Ve sade bir tanesidir o gereklilikler içinden. Ama en önemlilerinden… O sevgi kaybolunca kaçacak delik arar gibi olursunuz ya da karşınızdaki insan öyle olur.

Bir kere gitmek isterse de insan ona dur dememeli diğer kişi. Onu bırakmalı ve gitmesine izin vermeli.

Yoksa gitme demesi halinde o kendini daha da değerlendirecek daha da naza çekecektir. Gidiyorsa dur deme geliyorsa da gelme deme. Sen onu sevdiysen eğer ve senin içinde huzursuzluk ve yara yoksa alnın açıksa ben kötü bir şey yapmadım diyebiliyorsan suç zaten ondadır. Ya bıkmıştır ya sıkılmıştır ya da başka birini bulmuştur. Acı da olsa sizin canınızı da yaksa siz hep o ihtimalleri de göz önüne almalısınız. Neden mi?

Çünkü insan hiç beklemediği insanlar tarafından tam sırtından bıçaklanabiliyor. İnsanlar düşmanları evet düşmandır diyip koyabiliyor bir kenara ama dost bilip de sevgili bilip de içinde düşmanlık kinlik yatanı bilemiyor maalesef.

Gitmek istiyorsa sebebe takılmayın istese gitmez! Sevse gitmez! Seven gider mi hiç sevdiğinden hadi ölümcül bir şey olmadığı durumlarda onlara parantez açıyorum fakat başka hangi durumda gider insan? Eğer kalbin hep onun kalbinde atıyor ve sen onun nefesinde hayat buluyorsan nasıl olur ayrı kalmak? Olamaz bu ancak sevgiden zedelenme vardır ancak çiftlerden birinin soğuması durumu vardır.

Seven yürek sevdiğinden ayrı yapamaz. Sevdiğini üzemez ve kıramaz. Gitmek isteyen dur gitme demeyi de hak etmez bana göre bu yüzden. Ve bu yüzden tüm gitmelerden sonra giden pişman olur. Çünkü genelde hep gidenler bir başkasına gider. Ama kalan hep gideni bekler durumdadır.

Sitenin Meleği.