GÖZLERİN DE CESUR OLMALI

Sözle bitmez her şey. Ve sözle başlamaz. Cesaret gerek dilde de olsa yürekte de olsa ve gözde de olsa cesaret gerek. Cesaret bir esarettir. Bir bilektir gücü büyük. Bir güneş ışığı gibi değerli. Varlığı büyük bir güven bir dağ gibidir. Cesur olanın sırtı yere gelmez. Çok cesur olmak hayatta sorumluluklarınızdan alıkoyabilir sadece. Ama cesurluk bambaşka bir boyuttur.
Aşkın cesaret istediği anlar gelir. Hayatın tıpkı cesur olmanızı istediği anlar gibi.

O anlarda hayatınızın dönüm noktalarını yaşarsınız. Kendisiniz bir benlik çabasında bulursunuz. Siz o dönüm noktası ile ya hep sağdan ya da hep soldan gidecek gibi olacaksınızdır çünkü. Seçimleriniz sizi başka başak iki yola atacaktır. Kendinizi hayatınızı etkileyeceksinizdir. Bir aşk ilan ederken bile sözdeki cesurluk yetmez gözlerine baktım mı bir insan o hissi o duyguyu taa yüreğinde bulmalı.

Senin istediğin ve hissettiğin cesurluk karşındaki insanında gözlerine yansımalı gözlerinden yüreğine akmalı. Akmazsa olmaz. Olduğu zamanlarda asıl mutluluğun zamanı değildir. Gereği değildir.

O kısa vaat eder o kısa zaman ister sade. İstediğiniz ömürlük mutluluklar ve ömürlük devamlılığı olan olabilecek şeylerse umut bağlayıp hayatınızı vereceğiniz şeyler gibiyse gerek. Hayat o an başlarsa o an bitmez belki ama o an ki gözlerdeki cesurluk birçok şeyin ana temelini oluşturur. Sizin kendi içinizde bir ben olmanız içinde sizi tatmin edici boyutlara çıkabilir.

Sözler şimdiki gençlerde kuru olabiliyor yüreksiz oluyor duygusuz oluyor ve en kötüsü yalan oluyor. Gözdeki ışığı görmek lazım!!! Seviyorum dediğinde o cesurluğu görmek lazım!!! Gerçek işte budur. Seven insansa eğer bu da olur gerçekten olur siz bunu karşınızdaki insanın gözlerine baktığınızda bunu görürsünüz. İçinize sıcacık bir duygu akseder ki o da bu duygunun gerçekliğinin size vermiş olduğu sıcaklıktır.