Hayalleri Kırılan Kız

Hayallerine koşarken,ayağı takılıp düşen kız, Düşüp bileğini burkan, hayallerinden korkan kız, Hep bir yerleri acır,hep bir yerlerde yalnız, Gürültüde bir çığlıktır,kalabalıkta ıssız. Kim mi bu yalnız kız? Benim evet. Terk edilmiş ve yalnızım. Her kadının yaşadığı bir dönem olsa gerek bu. Çoğu kadın yalnız hisseder kendini. Çaresizlik hissi sarıp sarmalar ruhunu. Ne derdini birine anlatabilirsin, ne de kendin çare bulabilirsin. Çaresizlik denilen dehlizden çıkamazsın.

Utanıyorum kendimden. Hala nasıl yazabildiğimi düşündükçe, yazmamaya yemin ediyorum, yeminlerimi bozduğum için kendimi affetmiyorum.

Aldatılan kadın ne yapmalı, nasıl davranmalı, terk edilen insan bu yalnızlıkla nasıl başa çıkmalı? Teselli vermek her zaman kolaydır. Her zaman teselli veririz ama maalesef verdiğimiz teselliler sözden ibarettir. Bize işlemez. Ateş düştüğü kalbi yakmıştır bir kere. Sönene kadar yanar dururuz.

Aldatılmak çok zor. Bu süreci atlatmanın ilk kuralı öz güven. Biz eksik olduğumuz için aldatılmadık. Bizi aldatan insan şerefsiz olduğu için aldatıldık. Bazıları dünyaya eksik gelir. Şerefi eksik insanlar aldatır. İlk kuralımız işte bu. Sorun kesinlikle biz değildik. İnsan gibi ayrılmayı beceremeyen, aldatmayı seçen kişilerle beraberdik ne yazık ki..

İkinci kuralımız güzelleşmek. Güzel, bakımlı, alımlı bir insan olacağız. Kendimizi salmak yok. Kilo almak ya da aşırı zayıflamak yok. Güzel parfümler kullanacağız. Kıyafetlerimiz daima bize yakışacak. Hayata 4 elle sarılacağız. Anlaştı mı? Bence tamamdır.

Üçüncü kuralımız da yeni aşklara açık olmak. Kalbimizi kapatmak yok. Aşka her zaman müsait olacağız. Korkularımız bize engel olmamalı. Yeni kişiler tanımalı, onlara şans vermeliyiz.