İLK AŞKIN TADI BAŞKA !

Aşk bir hastalık mıdır sizce. Aşk bir tutkudur aşk bir renk aşk bir dünya farklı bir alandır. İki kişini bir bedende bir olması. Yüreklerinin her daim bir atması.

Birbirleri olmadan yaptıkları hiçbir şeyden tat almaması. Her anın da her zamanında ona ihtiyaç duyması yanında olmasını istemesi arzulaması istemesi sesini duyma arzusu sarılmak istemesi gözlerinin içine saatlerce bakabilmesi bir dediğini iki etmeyip kırmaması incitmemesi incinmesinden korkması gözünden sakınması onu gere göğe sığdıramayacak derecede ümitlerle bağlanması her şeyden onun için vazgeçebilmesi onunla gözlerini kör olması daha saymakla bitmeyen her şeydir.

Bir insanın bir insan için yapabileceği her şeyleri sınır ve boyutlarını zorlamasıdır.

Aşk gençken daha güzel yaşlıyken de daha tatlıdır. Gençken aşklar büyük heyecanlarla yaşanır büyük hararetli duygular büyük coşkular.

Yaşlıyken de yaşın vermiş olduğu olduğu büyüklük ve değerbilirlikle kocaman huzurlar kocaman mutluluklarla yaşanan bir hayat dilimidir. Her aşk farklı bir renktir insanın hayatında. İlk aşkınızı hatıralar mısınız mesela?

İlk öpücüğünüzü bilir misinizi? İlkokul aşkınızı? Lise aşkınız? Aşkların büyük renklerdir. Aşksız olmaz onsuz yapılmaz. Bir insanın birini sevmesi içinin onun için atması büyük bir duygu nimetidir.

O bir sorumluluk ve hayatın verdiği bir değerdir. Aşkın boyutu deseni hali şekli yoktur. Aşk bir büyük umman gibi gök kubbenin en güzel renklerinin birleşmesidir. Büyük sevgilerin en ince olanıdır.

En tatlı olanıdır. Aşkın tarifi tek şudur aşkın tadını alanın sözleridir. Aşkın bilen aşkı tadan en iyi aşkın tarifini yapabilir onun adına sözler söyleyebilir cümleler kurabilir ve hatta şiirler makaleler yazabilir.

Aşk büyük bir deniz ki onun üzerinde kalmak ne kadar büyük bir mutluluksa ondan uzakta olmak karada kalmak da o kadar mutsuzluk verici bir şeydir hani aşksız bir kadın hani aşksız bir erkek kolu kanadı kırılmış gibidir ya bir aşk arar bir renk arar ya kendine bu yüzdendir işte. Hayatının asıl rengi olan hayatının asıl tadı olan aşkı arar.

Aşkın derinliği herkesin gönlünü fetheder. Aşkın olmazsa da yapamıyorsun aşkın tadını almış ayrılmış olsan da yapamıyorsun. Aşka öyle bir bağlanıyorsun ki o tada öyle içten içe kapanıyorsun ki canından bir parçan oluyor.

Tatmayan herkesin tatması dileklerimle büyük mutluluk temennilerimi dualarımı sizlere sunarım.

Sitenin Meleği.