SEVİYORUM DEMEK YETMEZ Kİ

Sadece sevgi tek başına bir sevgi bir oluşumdur. Bir oluşumdan ibarettir. Bir dünya kadar büyük olan sevgi bir oluşumdur. Tek başına sevgi kurudur. Yanında onun niteleyecek ısıtacak ve zaman zaman güzelleştirecek şeyler ister. Sevgi diyince akan sular durmalı bence evet ama sevgi diyince saygıda olmalı, sevgi diyince sadakatte olmalı, sevgi diyince tutku olmalı, şefkat olmalı olmalı olmalııııı….

Sevgisiz hayat olmaz. Onsuz dünya dönmez. İnsanların birbirlerine duydukları sevgiler olmasaydı bugün sevgiye ait bırakın bir şeyi insan olmazdı doğanın en ufak parçasında bile bir sevgi tomurcuğu var. Aşk var.

Onun varlığı her yerde bir tütüyor. Herkes de ayrı bir renk değil bir can yapıyor aynı hisler bir döngü de insanlar üzerinde gelip geçiyor ve büyüdükçe büyüyor. Hayatın ne kadar anlamlı olduğunu gösteren bir gözlük gibi bizi derinden kesiyor. Peki, bir aşk için bir birliktelik için sadece ben seni seviyorum demek yeter mi?

Elbette yetmeyecektir. Özellikle bir kadın seni seviyorum sözünden sonra eşinden başka şeylerde bekler. Bunlar zamanla büyür ya da zamanla küçülürler. Güven ister bir ilk zamanlar saygı ister. Sonra şefkat beklemeye başlar.

Sıcaklık duymak ister. Başına ne gelirse gelsin ona destek olup onun arkasında olacak bir eş ister. Göğsünü gere gere her zaman yanında olabilmeyi beceren bir eş. Ona her zaman bir gün değil bir ömür boyunca destek olacak canın da can olacak bir can. İnsan bu sevginin güvenin de olursa refah olur içi huzur dolar.

Güvensiz bir sevgi dipsiz bir kuyu gibidir. Sonu görünmez.

Zamanla boyutları değişebilir ne olacağı nereye gideceği belli değildir. Zamanı zaman gibi değil de boş akan kum küpü gibi geçirir. Her şey bir başlangıçken bile bir son gibi durabilir. Sevgi büyüktür sevgi büyüklüktür büyük olmak demektir. Onu taşımak da yaşamak da kolay değildir. Olgunlaşacaksın ve pişeceksin.

O sevgi sana sadece seviyorum dan da ötesini verecek. Ve sen sevgiden de başka sevgiden öte nedir onu öğreneceksin…

Sitenin Meleği.