YAZ GELİNCE AŞK AÇAR KALPLERDE

Bahardan sonra yazın havası da kalplerde bir başkadır. Havalar ısındıkça doğa uyanır. Kalplerde uyanır. Yeşilin mavinin renkleri güzelliklerin güzellikleri uyanır. Allah en güzel şeyleri var eder en güzelleri uyandırır bizim için. Değerlerimiz hayattaki tatlarımız sımsıcak olur. Kalplerimiz ısınır ya ısınır. Bir kalp daha ister yanına ve bir kalp daha olsun ister. Beraber uyuyayım ister sarayım ister. Öpeyim koklayayım ister. Gözü gibi bakmak ister.

Canı gibi sevmek… Ve aynı zamanda sevilmek ister… her şey bir kalpten ibarettir. Mevsimler kalbin rengini belirler. Yaz aylarında insanın kalbi hep sıcaktır yani hep kırmızıdır. Aşklar kalplerde hevenk hevenk açar mis gibi kokarlar ve etrafa renk katarlar. Bu renkler daha da bir coşku verir daha da bir heyecan verir.

Kalbin atışları hızlanır bir de sevdiği kişi çıkınca karşına bir de yüreği hızlandıkça hızlanırsa daha da çok severse hayatı ve daha da çok görmek isterse onu aşkı bulmuş demektir. Ve kalbinde aşk açmış demektir.

Aşk bir çiçek gibidir. Kalplerde açar. En güzel bahçe insanın kalbidir. Tek bir yer vardır kalpte. Orası bir kişiliktir. O da aşkın oturduğu yerdir. O taht ömürlük sadece birine ait olur ve birisi oturur. Diğer bölgeleri aileler akrabalar ve yakın iş arkadaş çevresi oluşturmaktadır. Aşklar yazın rengi ve diğer kişilerde hayatın temel alt yapısı turuncu kalplerdir. Sıcaklığı güneş gibi olan sarı sıcak olan kalpler.

Kalpler hep sıcak tutulmalı. Yazdan sonra gelen güz ve kışa hazırlık yapılmalıdır yazdan. Sıcaklıklar biriktirilmeli samimiyet biriktirilmelidir. Sevgi beslenmelidir. Karda kış da hastalık da sağlık da aynı olması için emek verilmelidir.