Aldatmayan Erkek Kaldı Mı?

ihanetİhanet deyince akla erkekler geliyor. Hiç şüphesiz kadınlar da ihanet ediyor ancak erkekler gerçketne bu konuda hatrı sayılır bir üne sahip. Her erkek aldatır mı, aldatmayan erkek var mı, aldatan erkekler neden aldatır, bir erkek neden tatmin olmaz, erkekler neden birden çok kadınla ilişki kurmak ister, çok eşlilik erkeklerin kanında mı var yoksa? Erkekler cinsel dürtülerine yenilerek ihanet eder. Tek sebep cinselliktir aslında.

Eğer bir erkek karısını ya da sevgilisini aldatmıyorsa ; Söz konusu sadık erkekler cinsel dürtülerini denetlemeleri gerektiğini öğrenmişlerdir ve bu durumu bir çeşit yaşam felsefesi haline getirmişlerdir. İhanet kavramı onların kitabında yazmaz. Bu erkekler aldatmaz. Karısına sadık olan bu erkek modeli, cinsel hazlar peşinde koşarak evliliğini basite indirgemez.

Evet. Her erkek aldatmaz. Kimi erkekler cinsel hazlarının kurbanı olur ve ihaneti bir yaşam biçimi haline dönüştürür. Ne yazık ki aldatmayan sadık erkek modeli pek yaygın bir tip değil.

Kocanız sizi aldatıyorsa, bu sorunu çözebilirsiniz. Yalnız, onu önce bunun psikolojik bir durum olduğuna ikna etmeniz gerekiyor. Eh işiniz pek de kolay değil ama denemeye değer. Belki sizin eşiniz de davranışlarını kontrol etmeyi ve sadık bir erkek olmayı öğrenir.

Aldatmayan, Sadık erkekler hangi özellikleri taşır ?

Davranışlarını kontrol etme becerileri iyi gelişmiş, düşünce yapıları ve değer sistemleri davranışlarıyla uyumlu oluyor. Mesela hayatı boyunca çocuklarına ahlaklı olmayı öğretmeye çalışan bir baba, bunu davranışlarıyla da gösterip karısını aldatmıyor.

Tüm erkekler arasında aldatmayan erkek sayısı ya da istatistiği var mı?

Yüzde iki falan olduğu söylenir ama bence sanıların aksine aldatmayan erkek oranı yüzde ikiden daha yüksek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir