Aşk Acısını Unutmak

Eski sevgiliyi unutmanın yolları ! Ve Aşk acısını unutmak… Aşk acısını dindirmek, aşk ateşini söndürmek, ayrılık acısını dindirmek, ayrılığa katlanmak.. Zor be arkadaşlar. Aşk acısı nasıl unutulur ki ? Ona aşıksınız ve ayrıldınız. Severek ayrıldınız ..Ve şimdi içinizde yanan bu ayrılık ateşini söndürmek istiyorsunuz. Ben bunu yaşamıştım. Hiç de kolay olmalı. Aşk acısını unutmuştum, hiç de kolay olmadı.. Ben ayrılık acısını dindirmiştim, çok zor oldu, ama olmuştu.


Aşk acısını, ayrılık acısını, eski sevgiliyi, giden, terk eden sevdiğimizi nasıl unuturuz ki. Bu mümkün olabilir mi sahiden ? Aşk acısı nasıl geçer ?

Aşk ve ayrılık acısını hafifletmenin birkaç kolay yolu. Bunları hemen uygulamaya geçin ve acınızı biraz olsun hafifletin arkadaşlar.

Aşkınız bitti. O artık yok, gitti. Asla içinizde ona dair en ufak bir umut olmasın. Yasak olan birinci kelime : Ya gelirse ? Gelmeyecek. Böyle bir ihtimal yok.

Bilgisayarın başına geçip, karanlık odanıza kapanıp, kulaklığı da kulağınıza takıp hep, o acılı aşk şarkılarını dinlemeyi bırakın. Bunun kşme ne faydası var. Dinlediğimiz müzik ruhumuzu derinden etkiliyor. Açın haraketli parçalar. Aşk filmleri de izlemeyin bir süre. Hayrettin izleyin, Cem Yılmaz izleyin. Haraketli yabancı şarkılara vurun kendinizi. Yasak olan ikinci kelime: Bu bizim şarkımızdı. Canı cehenneme o şarkının. Boşverin. Başka şarkı mı yok ?

Mümkünse eğer, onunla ortak arkadaşlarınızla uzunca bir süre görüşmeyin. Yolunuz mahallesine düşmeyi versin bir zahmet. Ya onu görürsem diye bir hayale de kapılmayın. Görmeyin onu. Onu görmek sadece acılarınızı tazeler o kadar. Yasak olan üçüncü kelime: Herkes ona benziyor. Yok efendim. Kimsenin ona benzediği yok. Bu zihnimizin bize oynadığı kötü bir oyun. Gözümüz her yerde onu aradığı için onu göresimiz geliyor o kadar. Bakın karşıdaki yakışıklı size göz kırptı. Neden ona bir şans vermiyorsunuz ?

Aşk acısını unutmanın bir diğer yolu da, zihni sürekli başka şeylerle meşgul etmektir. Yeni bir iş, yeni bir flört, yepyeni insanlar, yeni bir şehir.. Bunlar size iyi gelecek. Eve kapanmayın sakın. Çıkın dışarı ve hayatın tadını çıkarın.

1) Çivi çiviyi söker : En çok kullanılan yöntemdir. Hep onu düşünerek yaşayacak değilsiniz ya. Artık önünüze bakma zamanı. Yeni kişilerle yeni heyecanlara yelken açın. Belki de şimdiye kadar bulamadığınız aşkı onda bulacaksınız.

2) Hobiler : Yeni hobiler edinerek hem ayrıldıktan sonra hayatınızda oluşan boşluğu bir şeylerle doldurmuş olursunuz hem de birlikte yaptığınız şeyleri düşünmek dışında başka şeylerle de kafanızı doldurup onu daha az düşünmeye başlarsınız.

3) Arkadaş kalma : Eğer “Onu birden hayatımdan silip atamam” diyorsanız arkadaş kalma yöntemi işe yarayabilir. Ayrıldıktan sonra da görüşmeye –tabi arkadaşça- devam ederek kendinizi bu duruma yavaş yavaş alıştırın. Ve dikkat edin ilişkiniz bir kahve içmekten değişik boyutlara yönlenmesin.

4) Nefret etme : Size o kadar çok şey yapmasına rağmen onu hala unutamadınız mı yoksa? Yaptıklarını tekrar düşünün. Bakın unuttunuz bile.

Aşk acımız dinecek ve onu unutacağız..

Bilgeis..

5 Comments

  1. Gokhan 18 Ocak 2014
  2. Süleyman 20 Kasım 2012
  3. kübra temel 19 Kasım 2012
  4. fatih 26 Temmuz 2012
  5. Onur YILMAZ 15 Şubat 2012

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir