Aşk Acısını Unutmak

Eski sevgiliyi unutmanın yolları ! Ve Aşk acısını unutmak… Aşk acısını dindirmek, aşk ateşini söndürmek, ayrılık acısını dindirmek, ayrılığa katlanmak.. Zor be arkadaşlar. Aşk acısı nasıl unutulur ki ? Ona aşıksınız ve ayrıldınız. Severek ayrıldınız ..Ve şimdi içinizde yanan bu ayrılık ateşini söndürmek istiyorsunuz. Ben bunu yaşamıştım. Hiç de kolay olmalı. Aşk acısını unutmuştum, hiç de kolay olmadı.. Ben ayrılık acısını dindirmiştim, çok zor oldu, ama olmuştu.

Aşk acısını, ayrılık acısını, eski sevgiliyi, giden, terk eden sevdiğimizi nasıl unuturuz ki. Bu mümkün olabilir mi sahiden ? Aşk acısı nasıl geçer ?

Aşk ve ayrılık acısını hafifletmenin birkaç kolay yolu. Bunları hemen uygulamaya geçin ve acınızı biraz olsun hafifletin arkadaşlar.

Aşkınız bitti. O artık yok, gitti. Asla içinizde ona dair en ufak bir umut olmasın. Yasak olan birinci kelime : Ya gelirse ? Gelmeyecek. Böyle bir ihtimal yok.

Bilgisayarın başına geçip, karanlık odanıza kapanıp, kulaklığı da kulağınıza takıp hep, o acılı aşk şarkılarını dinlemeyi bırakın. Bunun kşme ne faydası var. Dinlediğimiz müzik ruhumuzu derinden etkiliyor. Açın haraketli parçalar. Aşk filmleri de izlemeyin bir süre. Hayrettin izleyin, Cem Yılmaz izleyin. Haraketli yabancı şarkılara vurun kendinizi. Yasak olan ikinci kelime: Bu bizim şarkımızdı. Canı cehenneme o şarkının. Boşverin. Başka şarkı mı yok ?

Mümkünse eğer, onunla ortak arkadaşlarınızla uzunca bir süre görüşmeyin. Yolunuz mahallesine düşmeyi versin bir zahmet. Ya onu görürsem diye bir hayale de kapılmayın. Görmeyin onu. Onu görmek sadece acılarınızı tazeler o kadar. Yasak olan üçüncü kelime: Herkes ona benziyor. Yok efendim. Kimsenin ona benzediği yok. Bu zihnimizin bize oynadığı kötü bir oyun. Gözümüz her yerde onu aradığı için onu göresimiz geliyor o kadar. Bakın karşıdaki yakışıklı size göz kırptı. Neden ona bir şans vermiyorsunuz ?

Aşk acısını unutmanın bir diğer yolu da, zihni sürekli başka şeylerle meşgul etmektir. Yeni bir iş, yeni bir flört, yepyeni insanlar, yeni bir şehir.. Bunlar size iyi gelecek. Eve kapanmayın sakın. Çıkın dışarı ve hayatın tadını çıkarın.

1) Çivi çiviyi söker : En çok kullanılan yöntemdir. Hep onu düşünerek yaşayacak değilsiniz ya. Artık önünüze bakma zamanı. Yeni kişilerle yeni heyecanlara yelken açın. Belki de şimdiye kadar bulamadığınız aşkı onda bulacaksınız.

2) Hobiler : Yeni hobiler edinerek hem ayrıldıktan sonra hayatınızda oluşan boşluğu bir şeylerle doldurmuş olursunuz hem de birlikte yaptığınız şeyleri düşünmek dışında başka şeylerle de kafanızı doldurup onu daha az düşünmeye başlarsınız.

3) Arkadaş kalma : Eğer “Onu birden hayatımdan silip atamam” diyorsanız arkadaş kalma yöntemi işe yarayabilir. Ayrıldıktan sonra da görüşmeye –tabi arkadaşça- devam ederek kendinizi bu duruma yavaş yavaş alıştırın. Ve dikkat edin ilişkiniz bir kahve içmekten değişik boyutlara yönlenmesin.

4) Nefret etme : Size o kadar çok şey yapmasına rağmen onu hala unutamadınız mı yoksa? Yaptıklarını tekrar düşünün. Bakın unuttunuz bile.

Aşk acımız dinecek ve onu unutacağız..

Bilgeis..

“Aşk Acısını Unutmak” için 5 yanıt

  1. abi 3 senedir sırf o var haytımda Her sabah kendime “Onsuz daha mutlu olacağım.” diyorum, her gece kendimi onu düşünürken buluyorum. bi türlü unutumadm belki unutmaktan korkuyorum ne blym onsuz bır hayat bos benım icin ya onla olcagım ya kara topragın gıbı dusunuyorum.

  2. 4 senelik ilişkim 6 hafta önce bitti. Severek ayrıldık, ben ikna etmeye çalıştım ama olmadı. Bende bir karanlık çıkmaz dünyaya girdim ve en kötüsü ne biliyormusunuz hala aynı evde yaşıyoruz, hafta sonu ablasında kalsada heryerde eşyaları var..bitürlü ayrılık dönemine giremedim. Ev arıyor ama 6 hafta oldu..bende ne yapacağımı bilmiyorum..heryerde anılar var,,türkiyeyi hatta istanbulu onunla tanıdım..ve artık bu koskoca istanbul bana zehir oldu..eve kapanıp çıkmıyorum..heryerde o var..çok zor gerçekten çok..eşyalarını koklayıp onu hatırlamak beni mahvediyor..yardım ederseniz çok sevinirim..çıkamıyorum artık işin içinden..sevdiğim kadınla ayrıyuz ama hala aynı evdeyiz..allah kimseye göstermesin…

  3. arkadaşlarrrr bir yakışıklıya aık oldum beni terkedeli 1 ay oldu ve hala unutamıyorum onu aklımdan çıkmak bilmiyo onsuz yapamıyorum her gün dua ediyorum allahım onu son defa karşıma çıkar sonra daha ölsende gam yemem diye ama olmadı göremedim onu her şeyden umudumu kestim şimdi karanlık isyankar bir dünyadayım onu seviyorum hala ölsem bile onu sevdigimi rüyalarına girip söyliyecem bana onu unutmam için yardım edin

  4. ben de sevdiğimden yeni ayıldım ve bu çok kötü bir duygu ama ben o olmazsa hayatımın bir anlamı yokdiyen insanlardan değilim bundan önceki sevgilimden ayrıldığımda da onun gibisini bulamam demiştim ama şimdi ayrıldığım da gayet iyiydi belki bundan sonrası daha iyi olacak hiçbir zaman o en iyisiydi demeyin emin olun herkes iyi gelecek ayrıca arkadaşın verdiği bilgiler çok faydalı kesinlikle müzik dinlemeyin beyninizi sürekli başka şeylerle meşgul edin benden tavsiye

  5. Off çok kötüyüm çokk bir erkeğim ve ben ilk defa böyle oldum.. Kız aşık etti ve biz arkadaşız dedi ne olur yardım edin çok kötüyüm..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir