AŞKA ULAŞMANIN YOLLARI

Aşka gitmek aşka yürümek ona varmak bir yol kat etmenizi ister sizden. Ona giderken hatalar etmemenizi dikkatli olmanızı ister. Ararken dikkatli bulunca da gözünüz gibi bakmanızı ister. Aşkı bulmak da bir iştir onu yaşamak da bir iştir. Ama en güzeli de onu yaşamak. Yaşamak da bir iştir.

Asıl hayattan kokup aşkın rengine bulanmak onun tadıyla tat almak tuzuyla yemek yemek. Hayatında anlamlarını değerlerini ve önem sıralamasını hep aşka göre yapmak. Aşka âşık olmak. Aşkı sevmek…

Âşık olmak için ona ulaşmak için önce sevmeyi bilmeli insan. Kocaman kentlerin kocaman sokakların da kaybolmamalı ve içinden gelen duyguları asla susturmamalıdır.

Aşka gitmek için aşkı bilmeli, âşık olacağı kişiyi hayal etmek güzelce bezemek dizelemektir. Aşkı aşk gibi yaşamalıdır. Sevince dünyalar kadar sevmeli. Değer vereceği insanı iyi seçmeli.

Aşk öyle kolay değildir. Hemen gelmez istediğiniz de olmasa da ummadığınız bir zaman da gelebilir. Anlık göz elektriği tutuşması her şeyi başlatabilir. Aşk istiyorsanız sevmek istiyorsanız birini öncelikle çevrenize daha inceleyici bakmalısınız. Aşık olacağınız kişi sizin bundan sonraki hayatınızın rengi olacak.

Onu o derece özenle seçmelisiniz ki yaşadığınız aşk da o kadar güzel olsun. Âşık olacağınız kişi sizi en az sizin kadar sevmeli size en az sizin verdiğiniz kadar değer verip, saygı duymalı sadakatte kusur etmemeli sıcaklığını doyasıya vermeli.

Öyle bir bağla bağlanmalısınız ki birbirinize hiçbir şey ayıramamalı. Ufak tefek şeyleri dert etmeyen birbirini kırmayan incitmeyen tatlı tuzlu tartışmalar hariç her şeyi güzelce ilerleyen bir çift olmak herkesin hayalidir.

O zaman daha çevreci gözler olmalı siz de aşkı arayan birisi iseniz onu beklemelisiniz gelmiyorsa aramalısınız. Her şeyden bir anlam çıkartmalısınız. Gelecek diye ummalı gelecek diye beklemelisiniz. Hayalinizde sevip hayaliniz de âşık olup önce size geldiğinde bir sultan gibi taçlandırmalısınız onu.

Sitenin Meleği.