Ayrılık Acısı Nasıl Geçer?

ayrılık acısıBaş ağrısı, diş, ağrısı neyse de kalp ağrısı nasıl geçer ? Ayrılık acısı nasıl diner ? Buna taktım kafayı.. Yaşadığım ayrılıkları düşündüm bu akşam. Her seferinde aynı sızı, aynı hüzün, aynı yıkıntı.. Ölüm acısı gibi bir şey.. O gidiyor. Sen öylece baka kalıyorsun ardından. Elinden hiçbir şey gelmiyor. O gidiyor. Sen kalıyorsun. Avuçlarının arasından akıp gidiyor. Durduramıyorsun. Bana bunu nasıl yapar diyorsun. Yapıyor işte. Nasıl benden geçer diyorsun. Geçiyor işte…Sen, onu hala deli gibi severken, o senden gidiyor işte..

Ayrılık acısı bu, nasıl geçer ki ? Ayrılığın verdiği üzüntü nasıl geçer, nasıl atlatılır ayrılık acısı ? Giden sevgili nasıl unutulur ?

Aslında yapılacak ilk şey ona ait ne varsa atmak. Onu hatırlatacak her şeyi yok etmek ve o ve onla alakalı her şeyi hayatımızdan çıkarmak..Hediyeler, elektronik postalar, msn logları, facebook arkadaşlığı, kısa mesajlar, mektuplar, kupa, sevdiği kazak, kokusuna bayıldığı parfüm kısaca ne varsa onu hatırlatan, acı çekmemek için hayatınızdan çıkarın..

Aşk acısı aynen bu şekilde geçiyor. Onu hatırlamak ve bunalım şarkılar dinlemek daha çok üzmekten başka bi işe yaramıyor. Asla acılı şarkılara vurmamak lazım kendini. Çünkü bunalım bunalımı doğuruyor. Ne kadar sosyal ve haraketli olursak o kadar iyi..

Bir de yeni aşklara hep açık olmak lazım. Ne demişler çivi çiviyi söker..

Bilgeis

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir