Ayrılık Acısı ve Yalnızlık Duygusu

Hani filmlerde, dizilerde sıkça duyarız ya “Mutlu olmak için dünyada 1 milyon tane neden var“, sahi, gerçekten de dünyada bu kadar çok mutluluk nedeni var mı? Bu soruyu sağlıklı düşünen kişiler kesinlikle evet olarak cevaplayacaktır. Fakat içinde taze ayrılık acısı taşıyanlar için sanırım tek bir neden bile yok. Aşk acısı işte böyle karamsar yapıyor insanı. Mutlu olmak için 1 milyon nedenden tek bir tanesi bile size denk gelmiyor değil mi?

Ayrılık acısı çeken insanların çevresinde ne kadar fazla sevdiği insan olursa olsun, içlerinde hep yalnızlık hissi hakim olur. Sanki şu an dünyanın en yalnız, mutsuz, geleceğe dair en ufak mutluluk ümidi olmayan insanı sizsiniz. O gitti. Onunla birlikte mutluluk da gitti. Artık kimseyi onun kadar sevemeyecek, kimse ile onunla yaşadığınız mutluluğu yaşayamayacaksınız. Değil..Aslında öyle değil.

Neden sizin de mutlu olmak için 1 milyon sebebiniz olmasın?

Her şeyden önce nefes alıyorsunuz ya, bu bile başlı başına bin nedene denk. Giden, gittiği yerde mutlu olurken siz neden mutsuz olasınız? Ondan önce olan hayatınız o gittikten sonra da devam edecek. Evet, hatıralar olabilir. Her yerde, her zaman onu aklınıza getirecek pek çok anınız da olabilir. Bütün bunları dert edip, hayata küsmenin ise sadece size zararı olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir