BEKÂRLIK SULTANLIK DEĞİLDİR

Evlenen arkadaşlarımdan duyuyorum. Kim demiş diyorlar bekârlık sultanlık diye. En güzel sultanlık evlilikte diyorlar. Gerçekten mutluluklar bekârlığın daha kötü olduğunu söylüyorlar. Belki de onların evlilikleri çok güzel olduğundan ve her şeyin güzel ilerlediğinden dolayı olabilir. Her evlilik farklıdır tabi her eş farklıdır. Her çift mutlu olamaz her evlilik de güzel ilerlemez.

Evliliği güzel gitmeyenler genelde bekârlık sultanlıktır derler ama mutlu olanlar eşlerini sevenler sayanlar ve evlerindeki huzuru bulup onun tadına varanlar da evliliğin asıl sultanlık olduğunu söylerler.

Sultanlığı asıl yaşayan bir de evlendiklerinde bir prenses daha ya da bir prens aha eve katıldığında olur. Bir baba bir anne çiftler çocukları olduğunda çok mutlu olurlar. Sultanlıkları çocukları ile daha da katlanır. Daha da mutluluklarına mutluluk katılır. Evliliklerinin bir meyvesi gibidir çocuk. Ailenin huzurunda mutluluğunda çok büyük roller oynayabilecek potansiyellere sahiptir. Çocuk her zaman evde bir neşe kaynağıdır.

Özellikle babalar için erkekler anneler içinde kızlar çok caziptir. Hem cinsleri olduklarından kadınlar bir kız çocukları olmasını onunla kuaföre gitmeyi onunla oyunlar oynamayı onunla alışverişe çıkmayı kız kıza dolaşmayı gezmeyi onu süsleyip püs lemeyi kolundan tutup dolaştırmayı ister; babalarda erkek çocukları olsun onunla beraber maça gideyim, maç da bağırayım çağırayım, beraber coşkulu zamanlar yaşayayım ister.

Evliliğin sultanlığı asıl ilk aylarda başlar. En doruklarda yaşanılan mutluluklar bu aylarda olur. Bu aylar eşlerin birbirlerine olan onca zaman ki özlemlerini hasretlerini ve evlendim ben artık istediğimiz zaman görüşürüz istediğimiz zaman istediğimiz yere gideriz istediğimiz zaman her zaman birbirimizi görebiliriz cümlelerinin sıklıkla kullanıldığı zaman dilimleridir. Sultanlık işte budur. Sultanlık aile olmaktır sultanlık düzen kurmaktır.

Mutluluğu tanımlamak hayatınızı daha da kesin çizgilerle bir eşle paylaşmak demektir.

Sitenin Meleği