Ben Neden Mutlu Olamıyorum ?

İlk aşkını unutabilen var mı ki..Hepimiz ilk aşkımızı hatırlıyoruz ve zaman zaman acaba onunla olsam nasıl olurdu gibi şeyler düşünüyoruz. İlk aşklar unutulmuyor. Hele de ilk aşkınız ilk sevgilinizse. Sizi ilk öpen, size ilk sevgi gösteren ve ilk gözağrınız olan erkeği asla unutamazsınız. Ama unutmamak demek, bir daha başkasıyla mutlu olmamak değildir. İlk aşkınızı unutamasanız da başka aşklar yaşar, aşktan daha farklı tatlar alabilirsiniz. Her erkek aynıdır. Özünde bütün erkekler birbirinze benzer..Yeter ki siz kendinize uygun erkeği bulun..

Aşkta umutsuzluğa yer yok. Aşk ilk aşkla son bulan kıt, çorak bir duygu değildir. İnsan istedikten sonra pek ala başkasına da aşık olabilir. Kendinizi tek kişiye hapsetmeniz yersiz. İlk aşk güzeldi ama bitti. Sıra önünüzdeki diğer aşklarda. Biri gider ama birei muhakkak gelecektir. Hayatın da doğanın da kanunu budur.

Aşık olmak istiyorum ama olamıyorum…

İnsan aşık olmak için özel bir çaba sarfetmez. Aşk kendiliğinden gelir zaten. Siz gözünüzü açık tutun ve mümkün olduğunca sosyal olamaya bakın. Arkadaş çevrenizi geniş tutun. Hiçbir zaman kimseye evlilik düşünmüyorum gibi iddialı cümleler kurmayın. Kısmetinizin sizi nerede bulacağı hiç belli olmaz.. Bu gibi olumsuz cümlelerle kendi kendinizin kısmetini kapatmayın.

Bana kimse aşık olmaz ki..

Yanlış Sizi de seven olacaktır muhakkak. Ama çevrenize o ışığı verip vermediğiniz önemli bu noktada. Acaba çevrenize o ışığı verebiliyor musunuz ? İnsanları beğenememezlik yapmayın. Güle giderken papatyaları ayağınızın altında ezmeyin. Güle ulaştığınızda gül solmuş olabilir..

Aşk olmadan evlilik olmaz..

Yanlış. Günümüzde aşk evlilikleri çok çabuk son bulurken, mantık evlilikleri çok daha uzun yıllar devam etmektedir. Kendiniz böyle bir fikre saplarsanız, mutlu olmanız çok zorlaşır.

Bilgeis.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir