Bunlar Yetmez, Ben Kararımı Verdim !

ayrılıkKaç kişiyiz bu sözleri duyan. Kaçımıza söylendi bu ayrılık cümleleri. Onun için neler neler yaparız, sırf bize daha çok bağlanması için..Çırpınıp dururuz onunla aynı kafeste kalmak için, oysa kafesin kapısını açar ve bizi azat eder ! Senin için her şeyi yaparım deriz, bunlar yetmez der, ben kararımı verdim, ayrılmalıyız der ve gider..O ikimizin adına da karar vermiştir artık. İkimiz için düşünmüş ve ayrılmıştır…İşte ayrılık vakti..Kaçımızın canı yandı böyle, kaçımızın sevdiği avuçlarından uçtu gitti..

Demek ikimiz adına bir karar verdin ve gitmeyi seçtin !

Ayrılık, bazen öncü sarsıntılarla gelir bazen birden bastırır, yıkılır, kendi enkazınızın altında kalırsınız.. Yapabileceğiniz hiçbir şey kalmamıştır. Bu imkansızlık sizi daha da yıkar. Her dakka ağlamak ne demek, bunu ancak ayrılık acısı yaşayanlar bilir..

Ben nerden mi biliyorum ?

Çünkü bunu defalarca yaşadım. Her seferinde ilk kez gibi yaşadım. Her seferinde aynı acı..Hiç hafiflemedi ki..Hiç akıllanmadım. Aynı şeyleri yaşadım ama yaşamamak için önlem almadım. Bitti. Gitti. Geçti..Unuttum mu ? Bilmem…Unutmadım galiba hiçbirisini. Unutmadım galiba hiçkimseyi.Herkesin anısı da farklı içimde acısı da..

Ayrılığı nasıl anlatabilirim ki başka ?

Ayrılık acısını nasıl hafifletiriz bilmiyorum ama kendi yaptığım şeyleri sizle paylaşmak istedim, belki biraz faydası olur..

Ayrılık acısını sosyalleşerek hafifletebilirsiniz.

Başka bir aşk sizi hayata bağlayabilir. Başka aşklara yelken açın !

– Ayrıldığınız kişi ile ortak çocuğunuz veya çözemediğiniz maddi sorunlar yok ise görüşmemeye özen gösterin.

Görüşmeniz gerekiyor ise sadece bu konular hakkında konuşun ve sohbet havasına asla girmeyin. Unutmayın ki o kişinin sesini uzun süre duymak acınızı daha da arttıracaktır.

Aynı ortamlarda bulunmanız gerekiyor ise yalnız kalmamaya özen gösterin ve sadece uzaktan selamlaşmayı tercih edin.

– Ayrıldığınız kişinin size aldığı eşyalar, hediyeler, yazdığı notlar veya mektupları atın. Onları görmek, okumak unutmanızı engelleyeceğinden acınızı azaltmak yerine arttıracaktır.

– Arkadaşlarınızla sadece dertleşmek için buluşmayın. Birlikte daha çok zaman geçirin ve sosyal faaliyetlerde bulunun.

– Yapmak istediğiniz fakat bir türlü zaman ayırmadığınız işlerinizi yapın ve zamanınızı değerlendirin.

– Ayrılık acısı çeken birçok insan gibi kendinizi alkole veya yemek yemeye vermeyin.

– Yalnız kalmaktan korkmayın.

– Ayrıldığınız kişinin negatif yanlarını düşünün.