Erkekler Nasıl Kadınlarla Evlenir ?

Erkekler nasıl kadınlarla evlenir, evlenecekleri kadınları neye göre seçerler, evlilik tercihlerini nasıl yaparlar ve nasıl kadınlardan hoşlanırlar ? Erkekler, sevdikleri kadınla fazla düşünmeden hemen evlilik kararı verebilir ve kadınlar gibi uzun uzun ölçüp tartmaz. Kadınlar evlilik kararı verirken acabalarla yola çıkarken erkekler çoktan kararını vermiştir ve kadınların bu düşünmelerini mantıksız bulurlar.

Peki erkekler nasıl kadınlarla evlenmek ister, evlilikte nasıl eş ister ve nelere dikkat eder ?

Kadınlar evlenecekleri erkeklere erkeklerin evlenecekleri kadınlar konusunda olduğundan çok daha seçici bakmaktadırlar. Erkeklerde aradıkları özelliklerin başında güven duygusu gelmektedir. Her şeyden önce evlenmek istedikleri erkeğe güven duymak istemektedirler ki bu kimi zaman sevgiden önce gelmektedir.

Evlenecekleri erkek onu sahiplenmeli, ufak zorluklarda çekip gitmemeli, sorunların altında ezilmemelidir. Güven duygusu gerek ekonomik gerekse sosyal konularda önemli olup, ekonomik sıkıntı çekmiyeceği bir evlilik yaşantısı yanında sosyal ilişkilerde ve aile içi ilişkilerde eşinin kendisine destek olmasını onun zor zamanlarında kendisine destek olmasını istemektedir. Kendisi ile barışık özgüven duygusu olan bir erkek bu güven duygusunu sağlayabilecektir.

Eğitimli ve görgülü olup kendisini sosyal ortamlarda mahçup etmeyecek, yaptığı esprilerle kendisini güldürebilecek, sahip olduğu için diğer kadınları kıskandırabileceği bir erkek olmalıdır . Ancak bu erkek her şeyi yerinde yaşamalıdır. Kendisini sahiplenecek kadar kıskanç olmalı ama bir yere gittiğinde sorun çıkarmayacak kadar anlayışlı olabilmeli, kıskançlık krizlerine girmemelidir. Arkadaşları ile olan ilişkilerine saygı gösterebilmeli onunla birlikte sosyal ortamlara girip kendisini taşıyabilmelidir. Kendisini rahat geçindirecek kadar yüksek bir ekonomik düzeye sahip olmalı, alışverişine karışıp cimrilik etmemelidir.

Evde oturmayı sevse bile eşi ile birlikte sosyal ortamlara katılmaya itiraz etmemeli, ben yorgunum diyerek hafta sonlarını evde yatarak geçirmemelidir. Eşinin ailesi ile o istediği kadar sık görüşmeli ama kendi ailesi ile mümkün olduğunca yan yana getirmemeli, geliyorlarsa da arada dengeyi iyi sağlayabilmelidir. Yakışıklı olmasa da çirkin olmamalı en azından bakımlı olup temiz, özenli giyinebilmeli, eşini yanında olmaktan dolayı utandırmamalıdır.

Kendisini sevip beğendiğini sıkça dile getirmeli mümkün olduğunca eleştirmemeli, gerekirse beyaz yalanlara başvurarak kendisini iyi ve güzel hissetmesine yardımcı olabilmelidir. Küçük süprizlerle ilişkiyi sıcak tutabilmeli, evlendim artık nasıl olsa cebimde düşüncesi ile bakmayacak bir kişi olmalıdır. Sonuçta evlenmek istediği erkeğin buna değecek bir erkek olduğuna inanmalı, evlenirsem mutsuz olur muyum düşüncelerinin aklını kemirmeyeceği özelliklere sahip olmalıdır.

Erkekler evlilik konusunda kadınlara göre daha az seçici olup sevdiği kadınla büyük sorunlar yaşamıyor, evlenmelerine çok büyük engeller çıkmıyorsa evlenmek için çok fazla düşünmemekte, ince eleyip sık dokumamaktadır. Sadece sevgisinin evlilik için yeterli olduğuna inanmaktadır. Daha ince planda ise kendisini iyi hissettiren, ona değer veren, sahiplenen, çok fazla huysuzluk etmeyen, kıskansa bile yaşantısına müdahale etmeyen bir kadınla evlenmek istemektedir.

Arkadaşlarına çok karışmayan, kızdığı zaman büyük sinir krizleri geçirmeyen, mümkün olduğunca huzurunu bozmayacak bir eş ideal eş kavramına uymaktadır. Ne kadar modern yetişirse yetişsin ev işlerini eşine yardım olarak görmek istemekte bu nedenle de çalışsa bile ev işlerini üstlenecek, yemekti, bulaşıktı, çamaşırdı sorun çıkarmadan sahiplenecek ama aynı zamanda bakımlı, kendisine özen gösteren, bir kadın olmasını arzu etmektedir.

“Erkekler sevdiği kadınla evlenir, kadınlar evlendiği erkeği sever “sözünün kadınların evlenmeden önce ki titizliğini açıklarken, erkeklerin daha az düşünmesinin nedenini de izah ediyor diye düşünüyorum.

İvillage