Evli Kadınların Sorunları Çok Fazla

Genelde yazılarımda etrafımdaki insanlardan yakınlarımdan örnek vererek konuya girmek gibi hoşlandığım bir durum var.

İzninizle şimdi onlardan bir tanesini daha sizlerle paylaşmaya başlıyorum. Benden 4 yaş kadar büyük bir yakın bayan tanıdığımdan bahsedeceğim. 2 ay evvel evlendi her şey çok güzeldi, eşiyle birbirlerini çok severek evlendiler, bizler düğünlerinde onları gözlerimiz kamaşarak izledik gıpta ettik dualar ettik.

İlk ay çok güzeldi her şey. Ve her şey yolunda gidiyordu. Kendisi anneme anlattı oradan biliyorum. Direkt bana bir anlatması olmadı. Evliliğinin ikinci aylarına girdiklerinde eşinden kendisine karşı bir monotnluk iş ev ev iş gibi bir düzenleri olduklarını ona evlendikten sonra eskisi gibi nişanlıyken ki sözlüyken ki hallerindeki ilgiyi göstermediğini söyledi. Şaşırdım açıkçası ve düşündüm neden insanın 2 ay kadar bir sürede hemen monotonlaşması gibi bir yorum?

Biz kadınlarında mı suçu var yoksa? Biraz özeleştiri yapalım diyorum.

Özellikle eşleri mutsuz gibi hisseden ve hatta mutsuz oldukları düşüncesine direkt varan hanımlar sizler bu özeleştiriyi kesinlikle yamaya başlayın.

Neler eksik ettim? Ya da ilişkiye neleri vermeliyim? Monotonluk evet bir süre sonra uzun ilişkilerde olabilir ama yuvayı dişi kuş yapar siz her zaman farklılıklar yaratıyor her zaman değişik şeyler düşünüyor hayatınızı renklendirme açısından hep bir şeyler plan proje içinde olmalısınız. Hayatınız sizin hayatınız unutmayın. Siz ne yapıyorsanız sadece eşiniz ve eşinizin mutluluğu için yapmıyorsunuz. Siz onunla hayatınızı birleştirdiniz ve bir ömür biz beraber olacağız diye söz verdiniz her anlamda siz emeklerinizi SİZe yani kendiniz ve eşinize veriyorsunuz.

Sadece eşiniz için değil bakın önemle söylüyorum çünkü bazen hanımlar hep ben yapıyorum hep ben senin için bir şeyler yapıyorum gibi tartıma anlarında kızgın anlarında telaffuz edebiliyorlar o yüzden dikkat etmek gerek kalp kırmamaya diyorum ben. Çünkü bir kalbi kırmak o kadar ama o kadar kolaydır ki e zaten siz eşinizin en yakınısınızdır en zayıf noktalarını da bilirsiniz onlarında üzerine giderseniz ve kızgınlıkla sözler söylerseniz eyvah eyvah. Mutluluk sadece mutluluk. Hayatın tadını almak onu dolu dolu yaşamak eşinizle de bunu paylaşmak istiyorsanız mutluluğunuza değer verin. Kendinize değer verin.

Hayatınızı önemseyin. Kırıcı davranışlar da sözler de sizi mutlu etmeyecek dimi? Sadece sinirinizi geçirir ama asla mutlu etmez. Belki de o sözlerden sonra siz sinirden ağlarsınız. Neden peki? Kadınların doğasıdır bu hassastırlar kırılgandırlar.

Duygusallıktan öte gelen bir şey. Elbette bunu kökten atamaz ve silemeyiz ama elimizden geldiğince sınırlayabilmeli kontrol altına alabilmeliyiz değil mi? Hiçbir şey çaresiz hiçbir şeyin çözümü yok diye bir şey yoktur. Eşinizin mutluluğu demek sizin mutluluğunuz sizin mutluluğunuz eşinizin mutluluğu. Hayatınızın ucundan bir kere bırakırsanız eğer o artık çorap söküğü gibi gider siz bırakmayın sımsıkı sarılın ki o söküğü yakalamak gibi bir kötü duruma heyecana düşmeyin.
Sitenin Meleği.