EVLİLİĞİN İLK AYLARI ZOR MU KOLAY MI

Evliliğin ilk ayları bir diğer tabiriyle de cicim ayları derler. En güzel aylardır. Evliliğinizin tadını almaya başlarsınız. O güzel sevginizin aşkınızın mutluluğu gün geçtikçe evinizin her köşesine yayılmaya başlar.

Canınız olur birden bire o ev. O ev de yaşadıklarınız da hayatınızda en unutmam diyeceğiniz zamanların arasına girer. Evliliğin ilk ayları sevginizin olgunlaştığı aylardır. Sevginizi daha da belli etmeye başladığınız zamanlarınızın bütününü onunla geçirmeye alışma sürecinde olduğunuz dönemleriniz.

Çok tatlı dedim çünkü bunu dememin sebebi o beraberliğin bir evin sizin olması duygusunun size verdiği heyecandan dolayı. O heyecan öyle tatlı olacak ki tadı damağınızda kalacak. Her şeyle bir güzellik doğacak artık. O ilk aylar birbirinizi daha da tanıma daha da alışma süreçleriniz olacak. Canınız sıkılsa o yanınız da olacak, içiniz acısa o yanınızda olacak.

Her şeyi beraber yaşayacaksınız. Yediğiniz yemekler bir yattığınız yatağınız bir. Ömür bir hayat bir. Sıcacık bir bağ var sizi size günden güne daha da bağlıyor.

Canınız onunla mutlu oluyor onunla üzülüyor.

Canı yanınca bin parça oluyor yüreğiniz ve mutlu olunca gülünce dünyalar sizin oluyor. Gerçekten diyorsunuz ben buldum o benimmiş o benim hayatımmış canımmış kanımmış.

O kadar sevmek de insanı duygusallaştırıyor korumacı bir yapıya sokuyor sizi. Çünkü kendi canınız kadar değer verdiğiniz bir canınız daha oluyor. Onun canında can buluyorsunuz. Hayat buluyorsunuz.

Evlilik emek verdikçe sarmaşık gibi büyür. Evinizi sarar. Gözleriniz de yeşerir ellerinizin sıcaklığında sıcaklık bulur üşümez ve güzel sözlerinizle tatlı dilinizle sulanır. Şefkatle daha da dolgunlaşır.

Evliliğinizin ilk temelleri de bu ilk aylarda atılır. Birbirinize vereceğiniz sadakat güven ve aşk evliliğinizin en temel ilkeleri. Ne kadar iyi bir başlangıç o kadar iyi bir birliktelik yolunda gitmenize yol verecektir. Her şey güzel olsun iyi hoş olsun dememek gerek eşinize de o hoşluğu vermelisiniz. Kendi açınızdan bakıp değerlendirmek değil de biz olarak değerlendirmeyi bilmelisiniz.

Sitenin Meleği.