EVLİLİK KORKUSU NASIL BİR HİS

Çok normal bir durumdur. Herkesin başına gelebilir bir durumdur, duygudur daha doğrusu. Eşiniz olacak kişiyi çok sevebilirsiniz onunla bir ömrü paylaşacak kadar hem de. Ama evlilik bir evde bir ev olmak yuva olmak psikolojisine de ayrı bir hazırlık evresi ister sizden. Bu evreye kendiniz kendi kendinizi öncelikle hazırlamalısınız daha sonra da okuyarak öğrenerek bilinçlenmelisiniz. Daha mutlu evlilik daha güzel bir evlilik için öğrenmelisiniz.

Her zaman mutlu olmazsınız ama genelde mutlu olmanın eşinizle daha iyi nasıl anlaşırımın düşüncelerinde olmalısınız.

Evliliğinizden korkmamalı onu elinizle kendiniz yapmalısınız. Evlilik kötü bir şey değil elbette. Hayatınızı bir ömrünüzü geçireceğiniz eşinizle birlikte olacaksınız. Evet, ailenizden ayrılmak sizin için zor olacak belki ya da çok ağlayacaksınız ama olacak bir şekilde. Onlarda sizin gibi evrelerden geçtiler ve yuvalarını ayrı ayrı kurdular.

Doğa kanunu böyledir. Bizlerde bu düzende yaşayan canlılar olarak doğarız yaşarız ve bu yaşam evrelerinin aralarında bir yerlerinde evleniriz ve ölürüz. Hayatımızı daha da anlamlandırmak biz öldükten sonra iyi evlatlar iyi izler bırakmaya çalışırız. Evlilik bu nedenle korkulmaması gereken bir şeydir. İçten içe gelen ve yeşeren bir fidan gibidir.

Tazedir güzeldir ve doyulmazdır. Eşinizden aldığınız sevgi aşk güven sadakat o yuvanız da sıcacık bir hava oluşturacaktır. O sıcaklık zamana sizin canınıza kanınıza işleyecek ve yuvanızı evinizi zamanla benimseyeceksiniz. Arkasından toplayacak bir düzeniniz peşinden koşacağınız mutlu etmek için çırpınacağınız bir eşiniz olacak. Sıcak yemeklerin piştiği tatlı sözler fısıldandığı bir yuvanız olacak.

Aile ile olan bu zamana kadar ki hayatınıza çok alışmışsınızdır onlardan ayrılmak en çok zorlayabilir sizi ama buna da zamanla alışacaksınızdır. Her şey zamanla yoluna ve rayına girecektir.

Evliliğin gereklerini öğrenirsiniz bir eş olmanın gereklerini öğrenirsiniz. Ve belki de bir süre sonra bir anne olmanın gereklerini öğrenirsiniz. Her şey güzelleşir aslında. Evlilikte keramet vardır sözü boşa değildir. Korkmayın. Hayat size bembeyaz bir sayfa açıyor size…

Sitenin Meleği.