EVLİLİKTE NEDEN KAVGA EDİLİR

Evliliğiniz her ne kadar güzel görünse de bazen bazı sorunlarla yüzleşebilir. Kendinizle ve sorunlarınızla yüzleşmesini bilmelisiniz. Eşinizle beraber sorunlarınızı çok büyütmemeyi konuşarak sorunlarınızı aşabileceğiniz inancında olmanız çok önemlidir. Sorunları bilmek bir yana dursun onu nasıl çözeceğiniz hatalarınızla yüzleşebilmeniz ve hatalarınızı kabul etmeniz önemli bie gelişme olark kaydedilmektedir. Her zaman anlayışlı taraf ben mi olacağım ya da her zaman sorunların üstesinden gelici ben mi olacağım dememelisiniz.

Sizin birleştirmiş olduğunuz bir hayatınız vardır veu hayatınızda verdiğiniz her bir emek size mutluluk, huzur olarak geri gelecektir böyle düşünmelisiniz. Biraz daha yapıcılıktan yana olmalısınız. Kendiniz sadece bu evliliktesiniz gibi düşünememelisiniz. Evliliğinizi paylaştığınız bir de diğer çiftiniz vardır.

O na tamam her zaman anlayışlı olmamış olabilirsiniz. İnsanların bazı dönemleri zor geçen dönemler olabilmektedir. Ya da kendinizi ne kadar çok kötü hissetseniz de anlayışlı davranmanız gereken dönemler olabilir.

Ama bunu başaramadığınız vakitler de olabilir. Kimse kusursuz değildir Allah’tan başka. Sorunlarımız kada hatalarımızı da olgunlaştırıcı olarak kendimize kaydediyor olmamız gerekir. Bunu ne derece başarırsak o derecede mutlu bir evliliğe sahip oluruz anlamına gelmektedir. Demek istediklerim sadece hatalar değil var olan kendi aranızdaki sorunlarla yüzleşmek.

Hani olur ya bazen hatalarınızla da sorunlarınızla da yüzleşmek istemezsiniz. Siz onlarla yüzleşmedikçe sanki unutacağınızı zanneder ve kapandığını düşünerek geçer gider gözüyle bakarsınız ama o elbette ki siz yüzleşmedikçe arka planda biryerlerde dağ gibi büyümeye devam ediyordur. Buna son vermelisiniz.

Sorunlarınıza dur demeli değil, geçmişte kalan sorunlarınızla yüzleşmeyi bilip bugünkü sorunlarınıza da aynısını uygulamalısınız.

Zaman kavramını unutmamalı!

Hayat çok kısa ve hiçbir şeyin garantisi yok insanları üzmek ve kendinizi üzmek size hiçbir getirici vermeyecektir. Siz hatalarınızla insansınızdır doğrularınızla da insansınızdır. Sorunlardan kaçmak ya da kaçtığınızı zannetmek daha da karmaşık durumlara gebe kalmaktan ibarettir.

Sitenin Meleği.