Hata Kimde ?

kadına şiddet ve dayakHepimiz..Çok ayrılıklar gördük biz…Kimi zaman hiç bitmeyecek dediğimiz aşklarımız bitti. Kimi zaman hiç gitmeyecek dediğimiz sevgililerimiz gitti. Herkes sahteydi. Herkes sahte sevdi. Bizi seven, gerçekten seven kimdi? Hiçbiri..Hayat acısı nasıl geçer diye düşünmeye gerek yok şimdi. Acıyla törpülenmedi mi ki kalbimiz. O kadar aşk acısı yaşadık ki ve ayrılık; Bundan sonra başka ne acıtabilir ki canımızı..

Aldatıldık..

Çok sevdiğimiz eşimiz tarafından aldatıldık. Aldatıldığımızı anladığımızda buna inanmak istemedik. Kocamdır aldatmaz o yapmaz..Benim kocam beni aldatmaz..Aldatmayacak bir erkeğe sahip olduğumuzu sanardık. Meğer öyle değilmiş. Meğer bizim kocamız da aldatırmış. Sonra da o kadın için bizi yarı yolda bırakırmış. Biz de ihanetten sebep ayrılırmışız..Hani bizi aldatmayacak olan kocamız yüzünden..

Yaralandık..

Şiddet gören kadınları gördüğümüzde acırdık. Hele hele de bekarken..Ben hayatta şiddet görmem, şiddet görecek kadın değilim diyerek mangalda kül bırakmazdık..Evlendik. İlk tokatımızı yedik. Bi tokattan ne olur canım dedik. Evliliğimize devam ettik. O bir tokat yüz tokat oldu. Hakaret oldu. Dayak oldu..Kocamız, bizi hiç dövmez, bize kıyamaz dediğimiz kocamız kıydı..Hem bize hem ilişkimize..Gene ayrıldık..Bize kıyamayan kocamız yüzünden..

Hata Kimde?

Boşanıyoruz. Ayrılıyoruz. Peki hata kimde?

Hatayı kimsede aramayın hanımlar hata sizde..Benim kocam aldatmaz diyerek, benim kocam bi kere döver ama pişman olur bi daha yapmaz diyerek bir yere varamazsınız. Bir kadın için en acı şey kocasının eline mahkum olmak ona mecbur olmaktır.

Dayağa, şiddete, hakarete ve ihanete göz yumduğunuz sürece hata sizde!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir