İÇİNDE BİRŞEYLER KIRILIR YA HANİ

Geceleri gözüne uyku girmez dön dolaş içindeki sıkıntıya bir çare bulamazsın. Gündüzler uzun geceler uzun bir hayat. Sevdiğinden ayrısın içinden ayrısın. Kalbin seni dışarıda bırakmış. Aslında içinde olmak istediğin bir yurt gibi ama içinden çıkmak zorunda olduğun anlardasın. İçinde bir şeyler kırılır ya hani.. sen o sözlerdeki çığlıklardasın. Sen seven incitmiş özleyen bir kalpsin. Kırmak kırılmak ne de kolay bir şey.

İnsan sevdiğine darılır en çok da sevdiğine kızar derler. Ama aşklar en güzel v en büyük aşklarda aslında bir anlık öfkelerle bitebiliyor bir anlık sinirlerin alev almasıyla noktalanıyor.

Hayatları nereye giderse gitsin de o geri adım atamadıklarından hep içten içe özlediklerinden dolayı her aşkta önceki aşkı arıyorlar. Hayatlarını bir yöne vururken o da diyip o da olsa o ne yapıyor o nerede kiminle demelerle geçiyor. Keşkelere gelen dizginler birden sakinleşiyor ama içinizdeki o günleri düşünüce.

Bir anlık geçiriyorsunuz ve içinizdeki kırıklıkların kestiği yerlerdeki acılarla baş başa kalıyorsunuz. O yaralar sizin geri adım atmanıza büyük bir duvar gibi önünüzdeler.

Hayatta keşke demeyeceğim şeyler yapmamalıyım dememeli insan. Hata elbette yapmalı hatalarını bilmeli kusursuzluk ilke olmamalı hatalarla büyümek bir ilke olmalıdır. Önem sadece hataları bir ders verici olarak görmek olmalıdır.

İnsanlar değer yargılarını bazen doğru veremezler hatalara düşerler. Özellikle kadınlar o kadar hince yapılıdırlar ki kırılıverirler gül gibi lale gibi dalları kırılır çiçekleri dökülür tek tek. Sessizlikleri aslında kırgınlıklarıdır.

Büyük çığlıklar sinirler yani rüzgâr kar kış onları irkiltir. Seslerini keser. O incelik bu kabalığa baş veremez ses edemez. Ama içinde bir şeyler kırılmaya doğru yürümüştür. İçlerindeki o tatlılık kurumaya acımaya bir yara gibi her gün ve her sabah birden bire tekrarlarla karşınıza gelmeye başlar.

Bir can düşün. Kendi canı gibi başka bir canda taşıyor kendisini. Bir başkasında atıyor kalbi ve sıcaklığı o başkasında birden geliyor gözlerinin önüne. Ellerine dokunmak kalbinin atışlarının hızlanmasına sebep oluyor.

İçten içe bir heyecan bir coşku.

İçten içe bir sevgi tohumları. Bir fidan taptaze en yeşilinden. Can gibi ay gibi yıldız gibi ak pak. Bakmaya doyamaz güzellik. Bunu kırmak? Buna kıymak olur mu? Sevgin varsa eğer değer bilmeyi de öğrenmen gerek. Seven kalbi kırmak küstürmek ile hiçbir şey çözüme gelmez.

Sitenin Meleği.