İhanete Mi Uğruyorum?

Bazen aldatıldığınızı hissedersiniz ama benim kocam öyle şey yapmaz deyip ona toz kondurmaz, hatayı kendinizde arasınız. Oysa kadınlık içgüdüsü çok farklı bir şeydir ve genelde içgüdülerimiz bizi yanıltmaz. Maalesef eğer aldatıldığımızı hissediyorsak muhtemelen bize bunu hissettirecek olaylar yaşanıyordur. Eşiniz sizi aldatıyor mu, aldatıyorsa bunu nasıl anlarsınız?

İhanet eden erkek ihaneti pek de saklayamaz. Erkekler genellikle aldattıklarını çok çabuk belli eder. Eğer kocanız sizi aldatıyorsa bunu mutlaka size belli edecektir. Size düşen bu değişimleri ve açıkları fark edip, onu hatasıyla yüzleştirmek!

Erkekler ihanet ettiklerinde bu hareketleri sergiliyor:

İhanet eden erkek; cinsel bir aldatma söz konusu ise cinsellikten uzaklaşır, sizinle cinsel birliktelik kurmamaya çalışır ya da çok acele ya da soğuk davranır. Tıpkı bir görevi yerine getirir gibi..İş olsun diye..

Size eskisi gibi sıcak davranmaz,
Bazen suçluluk psikolojisi ile dışarda gezip gezip eve geç geldiğinde size saçma bir yakınlık gösterir, çiçek getirir, hediyeler alır,
Çocuklarıyla ilgilenmez,
Zamanlı zamansız ortadan kaybolur,
Evden çıkarken artık kendine çok bakmaya başlar, parfüm kullanmayan erkek parfüm merakına düşebilir, yaşı geçkin erkek daha genç giyinmeye başlar, kumaş pantolon giyen erkek jean pantolona bile yönelebilir,
Telefon ettiğinizde hemen açılmaz,
Telefonlarınıza cevap vermez ya da çok geç cevap verir,
Çelişkili konuşur,
Aşırı harcama yapmaya başlar,
Size dokunmamaya ve gözlerini gözlerinizden kaçırmaya başlar,
Sizi yok sayar,
Bazen aşağılayabilir ya da onu terk etmenizi sağlamak için size hayatı çekilmez bir hale sokabilir.

Aldatan erkekler bunu çoğu zaman tek gecelik yapsa da aşık olup aldatan erkekler de azımdanmayacak kadar fazladır.

Evlilik ve Aile Terapisti İlkim Öz, aldatan erkeklerle ilgili farklı bir bakış açısı getiriyor. “Davranış ve kişilik bozukluğu olan erkekler aldatır. Hiperaktif erkekler, tek eşli olamazlar. Kompleksli erkekler, kendilerini ispat için sürekli aldatırlar.’’ Bu seçeneği de göz önünde bulundurarak, gerçeği anlamaya çalışıp bir yol ayrımına girmeniz belki de en doğrusu olacaktır!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir