İLİŞKİDE MUTLULUĞU HAK ETMEK

Mutluluğu hak etmek ilişkilerden her zaman karılıklıdır aslında. Hak eden iki tarafta olmalıdır ki asıl güzelliği ve adaletli yanı ortaya çıksın yok yere şekillerde de tartışmalar ben ben yapıyorum hep ben çabalarım gibi konulardan tatsızlıklar olmasın. Sadece evliliklerde değil nişan dönemlerinde söz dönemlerinde ve de ayrıca flört dönemlerinde olağan şeylerdir bunlar. Bu mutluluk kaygısı ve isteği aslında eşlerin kendi aralarından doğar.

Eşlerden hep bir taraf kendini baskın göstermeye çalışabilir kendisini daha çok fedakarlık eden ve kendisini daha da çok mutlu olmak için adamış eşlerin aralarında samimiyet kurma odağında olan profile girmiş olabilir. Bence bu olmamalıdır. Her iki tarafa kendini ilişkinin arkasından ya da saklı bir köşesinden bu konuma sokmamalıdır.

Sokarsa durum değişir ve tartışmalara malzeme çıkar. Bu malzemeleri ele vermemek adına eşler sevgilerini her anlamda belirtiyor ve gösteriyor olmalıdır. Kendilerini daha ad çok etkin kılmaları için samimiyetlerini büyütmelidir. Samimiyet büyünce o kadar güzel bir hal alır ki mutluluk zaten kaçınılmaz durum olur.

Mutluluk hani hep başınızda olsun istersiniz ve her zaman da beraber olalım istersiniz. Tek tarafa çabalayınca acı verir bir zaman sonra ve hayal kırıklıkları çıkabilir kendinizi bu durumlara asla ve asla sokmamalısınız. Kendiniz kadar eşinizin de çabalaması bunu istemesi için bir şeyleri göze almış ve göze aldıklarını yapıyor olmalısınız. Yani tek başınıza vereceğiniz bir çabanın aslında bir süre sonrasında acı verici olacağını görüp çift taraflı ilerleme için kendisinizi ayakta tutuyor olmak. Çocuklarınız içinde onlarında mutlulukları için çok değerli bir şeydir. Anne ve babanın evdeki temel partnerlerin taşların daha doğrusu mutlulukları çocuklara iyi bir aile örneği vermekle beraber sevgi dolu bir ailede büyümesini sağlar.

Çocuklar hayatları boyunca sevgi ve saygı denen çok önemli tanımların ve başarının eşiğinde büyür.

Mutluluğunuz sizsiniz. Mutlu değiliz diye sakın eşinizle tartışmalara girmeyin. Önce kendiniz çabalayın daha sonra eşinize bu çabaların aynısını nasıl sarf ettiririm diye düşünmeye başlayın. Bunların beraberinde ikinizde bir yola baş koymuş ve ilerleyen bir çift olacaksınız. Zamanla da eski siz ile yeni siz arasındaki farkları göreceksiniz. Ne kadar büyük farklar olduğunu anlayacak ve dillendirecek duruma geleceksiniz.

Sitenin Meleği.