İLİŞKİDE SOĞUKLUK

Aşk demek hayatın bir parçası demek. Aşk hayat demek. Bir bütün kavramlar var tıpkı aşk gibi işte… Aile gibisi yoksa arkadaş dost gibisi yoksa aynı şekilde aşk gibisi de yok!!! Ve asla olamaz. Aşk nedir ki? Tarifi çok zor. Aşk bir kocaman denizdir. Çok sıcaktır çok mutluluk verir. Verdiği mutluluklar yanında üzüntüleri de vardır ama o mutlulukların büyüklüğünde o üzüntüleri kaybetmek gerek.

Tıpkı hayatımızdaki negatif değerli atmak ve pozitif değerleri ele almak gibi. Kötülerden örnek çıkartmamak ve iyileri cepte tutmak gerek. Mutlulukları küçümsemeden en büyük onları görerek yaşamlısınız. Bu büyüklük verdiğiniz değer daha da büyük güzellikleri getirir size. Sabırlı olmalısınız ve sabrın önce o acı şerbetinden daha sonra da zamanla daha da tatlanan bal gibi olan şerbetinden içmelisiniz. Güzelliklerin zaten bir kere tadını alınca bir daha bırakmayacaksınız.

Aşkın araya giren soğuklukları sizi yıldırmasın ve gücendirmesin. Aşkınıza küsmeyin aşkınıza mesafeler koyarak daha da incitici durumlar yürümeyin. Her zaman ayı yolda yürüyün. Aranıza büyük bariyerler koymayın farklı şeritleri kullanmayın bir bütün olun. Sorunlarınızı kaçarak değil konuşarak çözün. Susmanız gereken yerlerde susmalı ve konuşmanız gereken yerlerde de elinizden geldiğince hakkınızı alarak ama kırmadan gücendirmeden yapıcı olarak konuşmalısınız.

Siz istemezseniz hiçbir şey bitmez ve siz istemezseniz hiçbir şey kötüye ilerlemez. Siz çaba sarf etmelisiniz emek vermelisiniz. Hayatınızı ve hayatınızdaki önemli diyerek paylaşmak istediğiniz kişiye iyi davranmalısınız. Unutmamalısınız ki sizler birbirinize emanetsinizdir. Allah sizi birbirinize emanet etmiştir. Emanetlere ihanet etmeden canınız gibi ve canla başla bakmalısınız.

Verdiğiniz değerler size misliyle geri dönecektir. Aradaki soğukluklar ve incinmeler uzaklaşma ile değil ancak daha da çok yakınlaşma ile çözülür ve ancak daha da iyi bir şekilde iletişim ile olur.

Hayatınız önemli. Siz önemlisiniz. Sevdikleriniz önemliler. Ve hayat kısa. Değerinin gerçekten bilinilmesi gerek. Aksi haller hep zaman alır. Sevdiklerinizle yaşayacağınız zamanlarlar çalarlar. Bunlara engel olun…