İLK ÖPÜŞME NASIL OLUR

Partnerler arası ilk öpüşme çok önemlidir.İlk öpüşme kadının erkeği reddedip etmeyeceğinin de bir göstergesidir aslında.Bu sayede kadın erkeğin ona uygun olup olmadığını anlar ve ilişki bu duruma göre yön belirler.İyi bir öpüşme için dikkat etmeniz gereken bazı kurallar vardır ve bu kurallara uyduğunuk taktirde öpüşmeniz sizi mutlu edecektir.

-Fazla dudak parlatıcısı sürme!
Kızlar, evet belki makyajınız, özellikle de parlatıcınızla çok daha hoş göründüğünüzü düşünüyorsunuz ama, erkekler genelde onlara yapış yapış gelen bu maddeyle temas etmek istemezler. Üstelik ortalıkta öpüştükten sonra rujlanmış dudaklarla dolaşmak da onlar için fazla uygun değildir.
-Nefesine ve temizliğine özen göster!

Unutma ki, sen hissetmesen de ter kokun veya başka hoş olmayan vücut kokuları başkalarının dikkatini daha fazla çeker.
-Raptiye gibi saplanmış bir şekilde durma!
Öpüşmek çok önemli bir fiziksel temastır. Dudaklarımız, vücudumuzda en fazla sinir hücresi bulunan yerlerden biri. Bir organınız bunca uyarılmaya maruzken hiç kıpırdamaman hiçbir şey hissetmediğin anlamına gelir.

-Utanma!
Utanmak başarısızlığı çaırır… Dişlerin, dudakların, dilin yaşadığın o anı paylaşsın. Partnerini rahatsız etmeden öpüşme eylemine tam entegre ol.

-Hayal kurma!
Birisiyle ilk defa öpüşme ihtimalin varsa, hayal kurma. Hayal kurmak hayal kırıklığına ve strese davettir. İstediğin gerçekleştiği zaman o anın keyfini çıkarmaya bak. Unutma ancak bir tane ilk öpücük vardır, ona aşırı anlam yükleyerek kötü bir deneyimle başlamak istemezsin.

Mynet İvillage