İnsan neden aşk acısını dindiremez

aşk acısıİnsan neden aşk acısını dindiremez ki, eski sevgiliyi unutamaz ve acılarını dindiremediği için yeniden aşık olamaz. Bu zor bir durum. Pek çoğunuz bu sorun ile başa çıkmaya çalışıyorsunuz biliyorum. Aşk acısı nasıl geçer, eski sevgili nasıl unutulur, insan eski sevgilisini nasıl unutabilir, yeni birine aşık olmak için ne kadar süre geçmesi gerekir? Bunların bir açıklaması var tabi ki..

Ona aşıksınız. Onu seviyorsunuz. Ama o sizi sevmiyor. Ve sizinle ilgilenmiyor. Size dönüp bakmıyor bile. Bu zor bir durum. Sizi sevmeyen birine umutsuzca aşk besliyorsunuz. Onun size bir gün aşık olacağı umudu ile günler geçip gidiyor. Ama o sizi sevmiyor belki de hiç sevmeyecek..O halde neden zamanınızı boşa harcıyorsunuz?

İnsan, aşk acısını dindirebilir. Bilimsel olarak aşk acısının geçmesinin belirli bir süresi vardır. Ortalama 1 sene içinde aşk acıları tamamen silinir. Bu durum sizin onu unutmayı isteyip istemediğinize bağlıdır. Onu gerçekten unutmak istiyor musunuz? Yoksa bu bir saplantı mı?

Eğer aşk acınız, saplantılı aşka dönüşmüş ise profesyonel yardım almanızda fayda var. Bu durumda onu unutamazsınız. Unutacak ruh haliniz olsa bile beyniniz saplanıp kalmıştır.

Öteki türlü unutmayı istediğiniz zaman 1 sene içinde aşk acıları silinip gitmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir