İnternette Eş ya da Sevgili Bulmak İçin!

aşkİnternet üzerinden bir sevgili bulmayı düşünüyorsanız bu notlara dikkat! İnternette pek çok evlilik ve arkadaşlık sitesi var. Bu evlilik ve arkadaşlık siteleri eş ya da sevgili arayanlar için önemli fırsatlar sunuyor ve birbirini arayan çiftleri buluşturuyor. Yalnız internette eş ararken dikkat etmeniz gereken çok önemli noktalar var. Bu detaylar ilişki başlangıcında önem taşıyor.

Sevgili ya da eş adayınıza nasıl mesaj atmalısınız?

İlk mesajın başlığına dikkat edin

Profilinizin başlığı ilk izlenim olarak ne kadar önemliyse, mesajınızın başlığı da çok önemlidir. Alacağınız cevabı belirleyen en önemli unsurlardan biri de konu alanıdır.
Konu alanına yazılacakları basit tutmakta fayda var. Profile referans vermek doğru bir seçenek olabilir. “Demek siz de benim gibi müzik festivallerini kaçırmıyorsunuz” ya da “Bir Tarantinosever’den merhaba!” iyi bir fikir olabilir.
aşk
Kısa ve yaratıcı cümleler kurun

Mesajı fazla uzatmamakta fayda var, zira profile bakan zaten sizin hakkınızda pek çok detayı görmüş olacak. Mesajınız, profili okuduğunuzu belli eden cümleler içermeli. Aksi takdirde okuyan kişi, herkese aynı mesajı kopyala-yapıştır yöntemiyle gönderdiğinizi düşünür ki, bu da çok doğaldır. Bu da insana kendisini pek özel hissettirecek bir şey değil. Oysa siz, kısa, yaratıcı ve zeki birkaç cümle kurabilirsiniz.

Profilindeki detaylardan yararlanın

Profildeki detayları mesajda kullanmak olumlu bir etki yaratacaktır. Böylece profilini okuduğunuzu ve gerçekten ilgilendiğinizi ona belli etmiş olursunuz.

İlk mesajda, profile dair sorular da sorabilirsiniz. Mesela sinemayı çok sevdiğini söylüyorsa özellikle hangi yönetmenleri sevdiğini sorabilir ya da sporcu olduğunu söylüyorsa daha fazla detay isteyebilirsiniz.

Merak ettiklerinizi nasıl sormalısınız?

Karşınızdaki kişinin sınırlarını zorlamadan, ısrar ve baskı kurmadan sorularınızı sormanız gerekir. Kişinin hazır olmadığı hiçbir konuya girmemeli, saygı çerçevesinin içinde olmalısınız. Karşınızdaki kişiye çok fazla soru sormanın ve fazlasıyla merak etmenin arkasında şüphecilik ve güvensizlik vardır. Merak belli bir dozda karşımızdaki kişiyi anlamaya yarar. Bu tutum aşırıya kaçtığında ise olumsuz sonuçlar doğurur.aşk

İlk yüz yüze tanışmada nelere dikkat etmelisiniz?

Özenle hazırlanmalı, temiz düzgün kıyafetler giymeli, öz bakıma önem vermelisiniz. Kendinizi hiçbir zaman rahat hissetmeyeceğiniz kıyafetleri giymemeniz gerekir.
Buluşmaya zamanında gitmeniz, gideceğiniz yeri önceden öğrenmeniz gerekir.

İlk buluşmanın çok uzun saatler değil daha kısa zaman içermesi daha sağlıklı. Bu nedenle önce, akşam yemeği yerine bir kafede bir şeyler içmek için buluşulmalı.
Güvenlik açısından gündüz saatlerini ve kalabalık yerleri tercih edin.

Buluşmaya gitmeden önce üzerinizdeki stresi atmaya çalışın. Bu buluşmayı çok fazla gözünüzde abartmayın.

Görüşme esnasında rahat, içten, sıcak olun.
Karşınızdaki kişiyi sorgulamak yerine anlamaya çalışın, pozitif olun. Güleryüz her zaman işe yarar.
Genel konulardan konuşun, gerginlik ve karamsarlık yaratan konuları tercih etmeyin.
Kendiniz olun. Ama ilk görüşmede hemen mahrem konularınızdan bahsetmeyin.
Tanıştığınız kişiler sizden hemen çok özel bilgilerinizi isteyebilir. Karşınızdaki insana emin olmadan bu bilgileri paylaşmayın.
Görüşmeyi çok uzun tutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir