İyi Öpüşmenin Kuralları !

Sevgilinizi öpüyorsunuz. Öpüşmek hoşunuza da gidiyor. Ama yeterince güzel öpüşmediğinizi düşünüyorsunuz. Evet çoğumuz zaman zaman kendimizi öpüşme konusunda başarısız hissederiz. Kötü öpüştüğümüzü düşünerek karamsarlığa kapılır ve partnerimizin bu öpüşmeden memnun kalmadığı noktasına saplanırız. Kötü ya da iyi, öpüşmekten kaçınmayın. Ama bu yazıyı okuduktan sonra aynı biçimde öpüşmeye de devam etmeyin !

Güzel, unutulmaz, tıpkı aşk filmlerindeki gibi, sımsıcacık bir öpüşme mi yaşamak istiyorsunuz ?

Size birkaç öpüşme tekniği vereceğiz. Bu öpüşme teknikleri eminiz hoşunuza gidecek. Sizin ve partnerinizin… Yenilikler güzeldir. Siz de öpüşme stilinizi yenileyin ve çok daha güzel öpüşmek için okuyun !

Nasıl güzel öpüşülür ?

Tavsiye: Boyundan öpmeyi unutmayın. Kulak memesi ve omuzlarını da öpün.

Tavsiye: Öpüşürken içinizdeki vampiri açığa çıkartın ve partnerinizin boynuna odaklanın. Venning’e göre boyundan öpmek her zaman iyidir.

Tavsiye: Gençlik yıllarınızdaki uzun süren öpüşmelerinizi hatırlayın. Telaş içinde olmayın. Venning “Öpüşmek yoğun ve kişiseldir. Biz bazen bunu unutuyoruz” diyor.

Tavsiye: Romantik enerjiyi yakalamak için ilk önce bazı kurallar koyun. Mesela belden aşağı dokunmamak gibi. Odak noktanız sadece öpüşmek olsun. Eski okul günlerinizi hatırlatıyorsa devam edin. 15 yaşınızda tanışsaydınız ne olurdu onu düşünün.

Tavsiye: Eski bir alevi canlandırmak istiyorsanız ayrılmanıza neden olan geçmişi unutmanız gerekiyor. Duygulara odaklanın ve fazla düşünmeyin!

Tavsiye: Romantik bir macera için bir gün belirleyin. Konuşun, birbirinize mesajlar gönderin ve öpüşün. Öpüştükten sonra bunun iyi hissettirip hissettirmediğini sorun. Bu mükemmel bir akşamın başlangıcı olabilir.

Tavsiye: Öpüştükten sonra kendinizi iyi hissettiğinizi partnerinizin bilmesi ilişkinizin gelişmesini sağlayacaktır.

Tavsiye: Kendinizle ilgili harekete geçirici bir kelime belirleyin. Bu söz söylendiğinde, dünyadaki son dakikanızmış gibi onu öpün. Nerde olduğunuza ya da sizi kimin görebilieceğine önem vermeyin.

Tavsiye: Partnerinizin yüzüne dokunmayı, saçlarını okşamayı unutmayın. Ve tabi ki nefes alın. Bazen insanlar bunu unutuyor. Uzun ve yavaş nefes almak o ana konsantre olmanızı sağlar.

Tavsiye: Siz ve partneriniz öpüştüğünüzde sizi ilk olarak neyin etkilediğini düşünün.

Tavsiye: O önemli kişiyle iş çıkışında yada en sevdiğiniz restoranda öğle yemeğinde buluşun. Acele edin ve birbirinizi yıllardır görmemiş gibi öpüşün. Bu gerçek bir büyü.

Tavsiye: Bu aşıkların tüm bedenleriyle birbirlerine kenetlendiklerini hatırlayın. Bu sıcaklığı hissetmek için dans eder gibi öpüşün. Dans, öpüşmek gibi sadece alıp vermektir. Bazen siz idare edersiniz bazen de sadece partnerinize uyarsınız.