Kaç Sene Flört Edilmeli?

aşkAşkınızı doya doya yaşamanız için sadece 3 seneniz var, bunu biliyor olmalısınız. Bilimsel veriler de edinilen tecrübeler de göstermiştir ki aşkın kimyasal ve fiziksel etkileri sadece 3 sene sürmekte. Bu süreyi iyi değerlendirin. Birbirinizi mümkün olduğunca tanımaya da ve sevmeye çalışın ki aşkınız sona erdiğinde geride elleriniz ve yüreğiniz boş kalmasın. Aşk bitse de sevgi kalsın.

Genel kanı aşkın 3 yıl sürdüğü yönünde olsa da, flört döneminin ne kadar sürdüğü bugüne dek bilinmiyordu. Kurdele.com, Türkiye’de ortalama 2 yıl flört edildiğini ortaya çıkardı.

Kurdele.com’un Türkiye genelinde yaptırdığı araştırmaya göre ülkemizde çiftlerin yüzde 37,1’i evlenmeden önce en fazla 2 yıl flört ediyor. Diğer taraftan araştırma, İzmirlilerin ise 3 yıl ile en uzun süre flört eden topluluk olduğunu gösteriyor.

Araştırmaya göre, yaş ve eğitim düzeyi arttıkça çiftler birbirlerini daha iyi tanımak istiyor ve flört süresi uzuyor. Bekar çiftlerin yüzde 37,1’i 1-2 yıl arası, yüzde 34,3’ü 1 yıldan az ve yüzde 28,6’sı 2 yıldan fazla bir süredir flört ediyor.

Araştırma, flört süresinin en uzun olduğu ilin “3 yıl” ile İzmir olduğunu gösteriyor. Flört süresinde İzmir’i sırasıyla İstanbul ve Ankara takip ederken diğer illerde bu ortalamanın 1 yıl civarında olduğu dikkat çekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir