Kadınca Evlilik ve Hayat Stresi

Kadınların toplumun temel taşı ana taşı ilk beşiğidir. Onlar olmadan nesil büyümez hak büyümez hukuk büyümez. Bir millette önce aile kendini büyütmeyi bilmelidir. Hayatın getirdikleri karşısında nerede nasıl ne kadar davranacağını bilmelidir. Aileler de aynı şekilde bunları çocuklarına aşılayarak onları büyütmelidir ki nesiller büyüsün ve ömürler telef olmasın zor yerler gelmesin zor şartlar altında kalmayalım.

Kadınların birçok stresi var. Annelik stresi gelir bir kere. Anne olur çocuklarını büyütür onlarla ilgilenir onların tüm dertleriyle sorunlarıyla bir bütün olmaya çalışır. Çocukları mutlu olduğunda mutlu olur üzüldüğünde üzülür ağladıklarında ağlarlar.

Onlar bir kadın vasıflarıyla beraber doğuştan anaç ruhlu doğarlar ve hayatta bazı şeyleri öğrenmeseler bile içgüdüler yardımıyla bunu hallederler.

Çocuklarına verdikleri sevgi ile aşk ile kendi hayatlarını da unuttukları zaman olur. O hayatın stresi onları öyle bir sarar ki çocukların okuluydu çocukların gezisiydi çocukların evliliğiydi nişanıyla arkadaşıydı gibi bir sürü dertlerle streslerle bir olur.

Evlidir. Eşiyle stres altına olabilir. Eşi iş hayatındaki sorunlarını eve aktarıyordur. Eş ev hanımıdır ve bundan çok rahatsızlık duyar. Eşine yardım etmeye çalışır ama edemediği zamanlarda büyük stresler altına girer.

Eşine yardım edemediğinde kendini iyice mutsuz hisseder, strese girer. Eşinin üzerindeki stresi kendisinde de bir eş kopya olarak edinir.

Ailesi vardır. Sadece evde kendi ailesi değil bir anne ve bir babası da vardır.

Onların sağlık sorunlarıyla ilgilenir. Yaşlıdırlar hastaneye götürür. Tüm ilgi ve alakasını onlarında üzerinden çekmemelidir. Annenin ve babanın değerini bir aile kurmuş birisi olarak daha da iyi anlamıştır ve bunu asla bir başka kişiye devredemez aksatamaz.

Hayat kadınlar için her anlamda stresler barındırır. Önemli olan neyi nasıl yapacağını bilmektir.

Gerçekten nerede duracağını bilip nerede bekleyeceğini ayrıca yürüyeceğini bilen bir kadın aşabilir bunları.

Her şeyi güzel bir sıraya koymalı. Gereğe gerektiği gibi haklar vermeli değerler verilmelidir. Ufak şeylere çok takılmamalıdır.

Sitenin Meleği.