Kadınlar Neden Nasıl Aldatır Bu Nasıl Anlaşılır

Günümüzde aldatma eylemi sadece erkeklere has bir olay gibi görünse de kadınlarında eşlerini, partnerlerini aldattıkları gözlemlenmektedir.

Peki, kadınlar neden partnerlerini aldatma ihtiyacı duyarlar, bu psikolojik bir sorun mudur yoksa tamamen intikam isteğimidir. Araştırmalar sonucu kadınların eşlerini veya partnerlerini neden aldattığını ortaya koyan uzun maddeler listesi oluşmuş durumda. Bu araştırmalara göre erkeklerin % 20’sinin eşlerini aldattığı saptanırken kadınlarda bu oran % 15’lerde kalıyor.

– Partnerleri veya eşleri tarafından ilgi göremeyen kadınlar ilgiyi başka erkeklerde arıyorlar ve bulduklarında aldatma eylemini gerçekleştiriyorlar.

Bundan pişmanlık duyan kadınların sayısı ise oldukça az.

– Erkekler kontrol delisi ise eşlerini veya sevgililerini sürekli değişmeleri yönünde baskı altında tutuyorlarsa kadınlar kendilerini odluğu gibi kabul eden erkekleri aramaya girişiyorlar.

– Kocası veya sevgilisi tarafından bir baka kadın ile aldatılanlar ise kısasa kısas dedikleri için erkekleri aldatma ihtiyacı hissediyorlar ve psikolojik olarak kendilerini bu şekilde rahatlatıyorlar.

– Aradığı ilişkiyi başkasında bulduğunu düşündükleri için aldatıyorlar.

– Orta yaş bunalımına giren kadınlar ilgi çektiklerini kanıtlamak için aldatma eylemini gerçekleştiriyorlar.

– Yeni heyecanlar aradıkları için aldatıyorlar.

– Aradıkları sevgiyi ve saygıyı başka erkeklerde buldukları için aldatıyorlar.