Kocam Beni Nasıl Daha Çok Sever ?

Evliliğin devamında eşler ilk günlerdeki o lezzeti bulamaz. Koca artık karısına eskisi gibi iltifat etmiyordur, kadın eşini eskisi gibi sıcak öpücüklerle uyandırmıyordur ve eşler arasında belirgin bariz bir anlaşmazlık görülür. Bu durum çözülmez değildir.

Eğer kocanızı seviyorsanız ve onu mutlu etmek için çabalama gayretindeyseniz bu tavsiyeler size çok faydalı olacak. Monoton ve soğuk geçen bir evliliği bu şekilde daha sıcak ve romantik hale getirebilirsiniz.

* Günaydın öpücüğü: Sabahları can sıkıcı saat alarmlarıyla uyanmasına engel olun. Taze sıkılmış bir bardak portakal suyuyla yanına giderek küçük bir öpücükle uyandırın onu. Güne bu şekilde başlamak ikiniz için de çok faydalı olacak, bizden söylemesi.

* Mum ışığında yemek: Dışarıdan pizza ya da çin yemeği bile söylemiş olsanız yemeğinizi mum ışığında yemeyi tercih edin. Bu loş ortam günden kalan stresinizi atmanıza yardımcı olacak ve sevdiğiniz kişiyle daha rahat bir ruh hali içinde sohbet etmenizi sağlayacaktır.

* Yeni çamaşırlar: İhtiyacınız olmasa da alışverişe çıktığınız bir gün ona da kendinize de yeni iç çamaşırları alın. Bu yeni çamaşırların içinde belki onunla küçük bir sır paylaşmak istersiniz!

* Birlikte kursa gidin: Bir haftasonunu uzun zamandır katılmayı düşündüğünüz bir aktiviteye ayırın, tabi giderken onu da yanınıza almayı unutmayın. Aktiviteyi seçerken onun da ilgi alanlarını göz önünde bulundurun. Örneğin yemek yapmaya ilgi duyuyorsa Fransız yemeklerinin öğretildiği bir kursa katılmak hoş bir deneyim olabilir.

* Müziksiz olmaz: Yorgun bir günün sonunda eve döndüğünde en sevdiği parça eşliğinde ona bir içki ikram edin. İlerleyen dakikalarda birbirinizin kollarında dans etmeye başlayabilir ve günün tüm stresinden arınabilirsiniz.

* Anılara yolculuk: Onun büyüdüğü şehre ya da mahalleye yakın bir yerde oturuyorsanız bir gün onu çocukken dolaştığı sokaklara götürün. O zamanlar arkadaşlarıyla birlikte takıldığı hamburgerci hala duruyorsa orada bir yemek yiyin sonra da ilkokulunu ziyaret edin. Onunla birlikte anılarına yolculuk etmek ikiniz için de çok keyifli bir deneyim olabilir.

* Özel bir takvim: Onunla birlikte çektirdiğiniz fotoğraflar içinden en beğendiklerinizi seçin ve bunlardan bir takvim yaratmak için size en yakın kırtasiyeye gidin. Sizin için önemli olan tarihlerin bulunduğu sayfalara o günlerle bağdaşan fotoğraflarınızı koyarak ona eğlenceli ve hoş bir sürpriz hazırlayabilirsiniz. (e-kolay.net)

SEMA KUMBARACI