KOCASIYLA UYUM SAĞLAYAMAYAN KADIN

Evlilik ve evliliğe karar vermek en zor aslında bir o kadarda güzel bir karardır. Günümüzde yeni nesilden gelen gençler heves geçici şeylerle düşüncelerle sadece hoşlanmalarını beğenilerini büyük bir karar verecek derce evliliğe bağlıyorlar. Ve sadece kendilerini değil ailelerinin mutsuzluklarına neden oluyorlar. Aileleri de perişan ediyorlar.

1. Birisini gerçekten evlenecek derecelere getirmek için iyice düşünmek gerekmektedir.

2. Hayatta her zaman doğrular yapacağız hatalar yapmayacağız diye bir şey yok elbette hatalarımız bizi olgunlaştıran bizi büyüten olgulardır. Onları islemekten korkmamalıyız. Daha çok bu hataların farkında olmalıyız. Eşimizi seçerken ama en büyük doğrumuzu yaptım demeniz için büyük zamanlara yaymanız gerekir bunu. Söz dönemi nisan dönemi olmalıdır.

Aileye ayak uydurup uyduramaması sizi her şeyinizle her şeyiyle sevebiliyor olması. Çünkü flört dönemleri her şeyin tozpembe hayallerle dolu olan zamanlarıdır. İşe ailelerin girmesi çok daha net kararlar vermenize yardım edecektir.

3.aile uyumu da eslerin mutluluğunu hem etkileyebiliyor hem de etkileyemeyebiliyor. Yani ailenin olumlu yöndeki yorumları beğenmeleri esleri mutlu ederken beğenmemeleri istememeleri evlilik kararınıza onay vermemeleri demek de sizi olumsuz yönde etkileyecektir.

4. Evliliğinizin planını yapın ve esinizle gerçek ortak noktalarınızı bulun. Ortak noktalarınızı bulup fark edip farklı yönleri de ayırıp değerlendirmek gereklidir.

5. Bir insani en iyi tanımak ancak bir çatı altında o kişiyle beraber olmaktan geçmektedir. Yani olabiliyorsa mümkünü varsa esinizle nisanlısınız ya da sözlünüzle beraber bir tatile cıksanız onu çok iyi tanıma fırsatıyla karşı karsıya olursunuz. Tek gitmeniz aileniz acısından onaylanmazsa eğer bir arkadaşınızı kardeşinizi de yanınıza alabilirsiniz.

6. Evliliğiniz planını evinizi yaparak devam ettirin. Evliliğin maddi olarak da gerektirdiklerini bilmek gerek. Maddi zorunlulukların da tamamlanamaması demek eslerin arasında sorun yaratıyor. Eslerin tatlarını huzurlarını kaçırabiliyor. Ailelerde özellikle bayanların aileleri erkek tarafından maddi anlamda çok şey bekliyor istiyor ve bunu da kız çocuklarına aşılayarak arada huzursuzluğu gebe bırakıyorlar. Maddi anlamda bir sorun gerçek sevgiyi aşkı asla etkileyemez aslında bu da sizin için birbirinizi sevginizi tanımak adına bir güzel gelimse. Evlendikten sonra fark etmek anlaşamamak ayrılmak daha kotu bir durum.

Evlenip boşanacağınıza daha önceden nisan söz dönemlerinde farkına varıp islerin çığırından çıkmasını önleyerek daha kotu durumlara mal olmasını engellemek adına gerçekten üzülmeniz değil sevinmeniz gereken bir durumdur. Bir es seçmek hayatınızda hep onunla olmaya karar vermek.

Ailenize onu göğsünüz gere gere tanıştırmak bunlar onur gurur verici şeyler bir gen için ama kararların gerçek sağlamlıkla alınmış olması doğru kararların doğru insanların seçilmiş olması da en büyük basamaklardan. Evliliğin temellerini gerçek anlamda bilincini bilmeyen birisi asla mutlu da olamaz.

Esine nasıl davranması gerektiğini bilmeli onunla nasıl iletişimde olacağını onunla hayatındakileri nasıl bir tutacağını bilmelidir. Yuvayı dişi kus yapar en çok onların sizlerin bilinçli olması gerekmektedir.

Bir kayınvalide bayanların anneleri de olsun erkeklerin anneleri de olsun asla çocuklarının evlerine karışmamalıdırlar. Soruna sorunla daha çok ateşle gitmek körüklemek hiçbir zaman. Anneler de büyükler olarak üzerlerine düşenleri yapmalılar.

En büyük evliliğin yıkıcı sebepleri uyumsuzluk sebepleri arasında kaynana kayın validelerdir. Bunları unutmamak gerek. Hanımlar anneleriniz tecrübeli olabilir görmüş iyiliğinizi istiyor olabilirler ama annelik içgüdüsü koruma içgüdüsü bazen onları yanlış yönlendirebiliyor. Siz her zaman ailenizin evinizin sorunlarını ailelerinize taşırmadan çözmelidir.

Sitenin Meleği.