Ölmeye Değer Mi Hiç Kimse İçin

intihar etmeye değmezHiç ölmek istediniz mi ? Ya da kaç kez istediniz ? Hiç intihar ettiniz mi ? Ölmeye teşebbüs ettiğiniz oldu mu ? Aşktan sebep ölmek istediniz mi ? İnsan neden canından geçer ki..Ben de bir defasında ölmek istedim. Hatta o gece Allahım, keşke ölsem dedim.. İntihar etmedim ama. Edemedim. Etmezdim de. Neden öleyim ki. Elin herifi beni aldattı, terketti, bıraktı gitti diye neden öleyim ki..O ölsün. Ben neden ölüyormuşum.

Hem yok öyle yağma..Adam beni bırakacak üzerine bir de ölecek miyim ?

Nereden geldi aklıma bu şimdi. Eski yazılarımı okuyordum. Neler çektiğim tekrardan aklıma geldi. Ne kadar acı çekmişim. Daha dün.. Hayatımda ilk kez ölmek istemişim. Değmeyen biri için.. Zaten insanın canıyla eş değer kim olabilir ki.. Can kadar tatlı bir yâr var mı ?

Ölmek çare değil. Çözüm değil. Kaçış ama kurtuluş değil. Ölmek sadece ortadan yok olmak. Yaşayanlar için, unutulmak..

Başka da hiçbir işe yaramıyor…Hele de ölümden sonrasına inananlar için tam bir işkence olmalı..

Sevgililerimden yana pek de şanslı olduğum söylenemezdi. Kimisi hiç sevmedi, kimisi sever miş gibi yaptı, sadece miş’te kaldı, kimi belki sevdi ama kısa sürdü, şöyle bi estiii geçtii..

Peki neden hala yalnızım ? Bilmem ki.. Neden aldatıldım, neden terkedildim, neden sevilmedim, neden bırakıldım, neden değer görmedim, neden değersizdim ? Bilmem ki..

Bütün bunlar ölmek için yeterli mi ?

Yetmez….İnsanın ölmeyi istemesi aslında bunların hiçbirisi yetmez..Siz, kendinizi sevdiğiniz sürece yaşamalısınız. Sizi başkasının sevmesi değil önemli olan, kendininizin sevmesi. Ben kendimi hala çok seviyorum. Hala yaşamak için nedenlerim var.

Her ne kadar yalnız olsan da hâlâ : Gözünü tavana dikiyorsun.. Yine belli belirsiz bir umut içinde.. Belki yarın ! deyip uyuyorsun..

Belki yarın..

Bilgeis

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir