Sanal Alem Yalan Alem

İnternetteki en büyük sorun yalan. Ve biz, karşımızdaki insanlara hemen inanabiliyoruz bazen. İşte size burdan vermek istediğim mesaj da bu: Sanal ortamda asla bir insana koşulsuz inanmayın ! İnterenete bağlı bir hayat sonunda hayal kırıklıkları da getirebiliyor. Evliyim ama mutsuzum, eliyim ama uygunum, evli ve özgür…. Bu ve benzer tabirlere siz hiç rastmadınız mı?

İnternet hayatımıza ilk girdiğinde gündemimizde İnternetten tanışıp evlendiler haberleri vardır.

Şimdiyse her gün yeni bir boşanma konusu okuyoruz. İnternet ocak sönsürdü, Facebook evlilikleri bir bir bitiyor ve benzer pek çok haber..

Sokakta, cafede, parkta, partide bir sevgili bulamıyorsanız, internet aklınıza gelir hemen. Ve bin umutla nete girebilirsiniz. Acaba bir eş bulabilir miyim ? Sahi, internetten bir eş bulunabilir mi ? İnternetten tanışılan birine güvenilebilir mi ? Siz ne kadar yalan söylüyorsunuz ?

Sanal alem kesinlikle yalan alem !

Siz siz olun, karşınızdaki insana asla tamamen güvenmeyin. Bu güven canınızı çok yakabilir. Hayatınız kökten değişir, o sanal alem gerçek hayatınızı mahvedebilir.

Peki bu nasıl olur ?

Evlenme amacıyla bir evlilik sitesine kaydoldunuz. Bir erkek çıktı karşınıza ve her dediğine inandırdı sizi. Evlenmeye karar verdiniz. Bir gün size evleneceğinizi söyledi ama bir miktar borcu olduğunu önce bu borcunu kapatması gerektiğini ifade etti. Sizden direkt para istememiş olabilir. Ama siz büyük bir içtenlikle ona para vermeyi teklif ettiniz. Kabul etti. İşte..

Bundan sonrasını tahmin edersiniz artık..

Ve bir gün gerçeklerle yüzleşirsiniz…

Devamını getiremiyorum, tıkandım (:

Belki de yaşadıklarım aklıma geldi..

Bilgeis..