Seven erkekleri anlama klavuzu

Bugün Bilgeis olarak size seven erkekleri tasvir etmeye çalışacağız. Sizi gerçekten seven bir adamın size karşı yapacağı ve yapmayacağı davranışları ele alıyoruz. Sevgisi oturmuş, kendine ve size güvenen ve gerçekten de samimi duygularla sizi siz olduğunuz için, değiştirmeye çalışmadan seven bir erkek hayal değil. Var böyle erkekler ve aramızdalar. Peki biz kadın olarak bu gerçek erkeklerin ne kadar farkındayız? Şimdi kadınca duyguları bir kenara bırakarak gözümüzü dört açıyoruz ve bizi gerçekten seven erkekleri tanımaya çalışıyoruz.

Ben de 30’lu yaşların ortasında bir kadınım. Bugüne kadar pek çok erkek tanıdım. Kah aşık oldum kah bana aşık oldular. Ama şöyle bir geçmişi düşündüğümde, çokça saf olduğumu görüyorum. Neden mi? Çünkü kadınlar da erkekler de boşluk zamanlarında inanamaya meyilli ve isteklidir. Biri size sizi sevdiğini söylediğinde belki o an inanmazsınız ama inanmaya ihtiyacınız vardır. Bu ihtiyaç sizin yanlış yapmanıza neden olur. Genellikle kalbiniz kırılır ve hayal kırıklığına uğrarsınız.

Seven erkekleri tanımaya başlayalım. “Gerçek aşkın beden dili” diye bir şey var. Erkekler, beden diliyle duygularını bize anlatıyor. Peki biz o duyguları ne kadar anlıyoruz?

Gerçek aşkın, beden dili

Alından öpmek sadece ülkemiz erkeklerine özgü bir davranış değil. Genel olarak dünyadaki bütün erkekler, alından öpmeyi bir sahiplenme belirtisi olarak bilinçsiz bir şekilde yaparlar. Alından öpmek, seni sonsuza dek saklamak istiyorum, anlamına gelir.

Erkekler çoğu zaman sevmedikleri kişilerin ihtiyaçlarını yok sayar. Bir erkek sizin baş ağrınızı gerçekten ciddiye alıyorsa, eve gelmeden önce sizi arayıp bir şeye ihtiyaç duyup duymadığınızı soruyorsa, sizin unuttuğunuz ihtiyaçlarınıza odaklanıyorsa bu erkek size değer veriyor diyebiliriz. Değer vermek sevmenin önemli bir parçasıdır.

Gözler ruhun penceresidir ve sözcüklerden çok, bakışlar konuşurlar. Çoğu zaman sadece birinin gözlerine bakarak sözlere koyamayacağımız hisleri ondan alıyoruz. Gözlerine bak ve ruhunun ne duyduğunu gör. Onun gözleri sana ne söylüyor? Lütfen kalbinin sesini dinle. Belki de sevmediğini fısıldadı sana. Acı çekmemek için gerçekçi ol.

Beden dili okuma sanatı son derece ilginç. Aktörler, diğer kişinin duygusal durumunu yakalamak için beden dili eğitim görürler. Dikkat ederseniz, adam sustuğunda bile duygusal desteğe ihtiyacı olduğunu fark etmiş olabilirsiniz. Omuzları düşükse, kendini bırakmış bir haldeyse, zorlu bir gün geçirmiş olabilir.

Omuzları dimdik ve sağlam durduğunda muhtemelen bir şeyden gurur duyuyor. Başını bir şey düşünürken yan tarafa çevirdiğinde, çenesine dokunurken bir şeyler gözden geçiriyor. Vücut dilini okurken gözlerinizi açarsanız, insanlarla iletişiminizi geliştirmek için kullanırsınız.

Gözlerini sizden kaçıran adamdan kaçın

Göz temasından kaçınan erkekler sizden bir şey saklıyor olabilirler veya bu onların güvenilir olmadığı anlamına gelebilir. Birinin gözlerine bakmak çok savunmasız bir işlemdir, bu yüzden gözlerine her zaman bakıyorsa, sizin için derin bir his besliyordur. Ve aynı hissi sizde görmek adına ve sizin sevginizi doğrulamak için gözlerinize bakmak istiyor diyebiliriz.

Sizinle konuşurken sık sık kaşlarını kaldırıyorsa, sizi ciddiye alıyordur. Ve söylediğiniz sözlere değer veriyordur. Erkeğin kaşlarına dikkatle bakın. İnsanlar gördüklerini beğendiklerinde, gözlerini daha geniş açarlar ve kaşlarını da yukarı kaldırırlar; bu bilinçaltının dışavurumu bilinçsiz yapılan bir ifadedir. Kaşları seninle konuşurken kalkıyorsa, dediğin şeyle ilgileniyor.

Seven erkek eşit adımlar atar. Ne sizden önde ne de sizden geride yürür. Adımlarını size uydurur.Bu size değer verdiğinin basit ama gerçek bir belirtisidir. Seven bir adam, kendi benliğini tatmin etmek uğruna sizi eleştirmek için kendini asla düşürmez. Sizi kötü yönde eleştirmez ya da kilonuza ya da saçınıza olumsuz eleştirilerde bulunmaz. Bunu yapan erkek, kesinlikle sizi siz olduğunuz için seviyor diyebiliriz. Seven erkek değiştirmeye çalışmaz.

Sağlıklı bir ilişkiniz varsa, ister Facebook mesajları olsun, ister telefon rehberinizdeki kişiler olsun, birbirinizden hiçbir şeyi saklamak zorunda kalmazsınız. Bununla birlikte, bu, eşinizin cebinizi açıp sizden habersizce, kişisel yazışmalarını okuyabileceğiniz anlamına gelmez. Bunu yapan insan ister erkek olsun ister kadın; saygısız ve düşüncesizdir.

Seven erkek sizi ailesinden ve arkadaşlarından gizlemez. Sizi hayatına dahil eder. Sizinle gurur duyar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir