Seviyorum Deyip Kandıranlar Var!

erkekler ve kadınlarAşkta yalana yer yok derler ama maalesef pek çoğumuz yalancı erkeklerle karşılaşıyoruz. Kadınca bir sorun bu. “Yalancı erkeklerle başa çıkma klavuzu” diye bir kitap yazmama az kaldı sevgili hanımlar. O kadar fazla ki bu erkek modeli, sanırım hayatımıza giren her 3 erkekten 2’si bizi kandırıyor. Yoksa siz şanslı kesim misiniz? Hala kandırılmadıysanız çok şanslısınız.

Masallar hiç bitmez. Bitse de farketmez. Bir masal biter, bir masal başlar. Her kadının hayatına en az 1 defa girer masalcı. Anlatır, anlatır, anlatır.. İnanır kadın. O kadın ! Ben..Benim hayatıma kaç masalcı girdi, nicelik önemli değil, nitelik önemli. Kaç tane girerse girsin. Hepsi de işinin hakkını verdi !

İnanırım. Siz de gelin anlatın. Hala aynı saflıkla inanırım. Anlat derim. Sen anlat, inanmaya hazırım..

Belki de inanmaya muhtacım..

Hayatımızda bir yalan biter, başka bir yalan başlar. En acısı her zaman mutlu eder yalanlar. Günün birinde biter o yalan. Gerçekler acıtır canımızı. Başka bir yalana sarılırız. O başlar, mutlu etmeye!

Her yalan bir parça koparır giderken. Yerine gerçekler kalır. Ve günün birinde hiçbir yalana inanmayız..Sap gibi kalırız gerçeklerle başbaşa. İşte böyle abuk subuk arayışlarımız başlar. Gider siberaleme üye olur koca ararız. Sahi, aranızda orda koca arayan var mı ben gibi ?

Bulabilme ihtimalim yüzde kaç acaba. Çok merak ettim.

İnsanın umutları biterse, hayatı da bitermiş. Şu an bitkisel hayatta olduğumu hissediyorum. Çekmeyin fişimi. İnandırın beni. Nolur bir yalan söyleyin inanayım ona. Sanalda ya da hayatta, nerde olursa olsun inanmaya hazırım, geleceğin güzel olacağı yalanına !

Bilgeis

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir