Uzak Mesafelerde Aşk Yaşamak !

Belki internet üzerinden tanıştınız ve aşkınızı gerçek hayata taşıyarak mutlu bir flörte başladınız. Her şey çok güzel ama tek sorun uzak mesafe.. Aranızda yollar var ve bu durum aklınızı karıştıyor. İki farklı şehirde yaşayan sevgililer için aşkı ayakta tutmak ve heyecanı canlı tutmak pek de kolay sayılmaz. Belki de sevgiliniz eğitim nedeniyle uzaklara gitti. Belki de çalışmak için uzaklarda.. Belki de asker.. Ne farkeder.. Uzaklarda olan sevgiliyle sevgiyi aynı hazda yaşamak zor ama korkmayın. İmkansız değil.

Uzak mesafelerden aşkı yaşamak insanı yorar. Bunu kimse inkar edemez. Sakın bu aşkı hafife almayın ama umutsuz da olmayın. Yeter ki karşılıklı güven ve özveriden taviz vermeyin..

Her gün konuşun ve sesini duyun !

Partnerinizle her gün bir şekilde konuşuyor olmanız ve o gün yaşadıklarınızı paylaşıyor olmanız birbirinize çok yakınmış hissi verebilir. Elbet telefon kartı veya cep telefonu ile bunu gerçekleştirmek fazla tuzlu olacaktır. Bu nedenle Skype, Google Voice gibi internet çözümlerini denemenizi tavsiye ederiz.

İletişimin her yolunu kullanın !

Hiç beklemediği bir anda onun cep telefonuna güzel bir mesaj atın. Veya kısa bir e-mail yazarak onu ne kadar çok sevdiğinizi ve özlediğini eğlenceli bir şekilde anlatın. Kısacası ilişkinizde yakınlık hissini her daim yaşamak adına, teknolojinin sunduğu her yolu deneyin.

Tutkunuzu canlı tutun !

Nasıl mı? Bunun en basit ve hatta eğlenceli yolu onu şaşırtacak sürprizler yapmaktır. Örneğin bir hediye kutusu alın, içini sevdiği şeylerle doldurun ve hemen kargoya verin. Bunu yapmak için özel bir gün olmasını da beklemeyin. Bu tarz özel sürprizler onu ne kadar sevdiğinizi ve uzakta da olsanız onu ne kadar düşündüğünüzü gösterecektir.

Ortada bir yerde buluşun !

“Ben senin için kaç defa oraya geldim, sen hiç gelmedin” tartışması tamamen boşa sarf edilen cümlelerdir. Bunu konuşuyor olmanız aranızda yok yere gerginlik yaratacaktır. Bunun en kolay çözümü ise ortada bir yerde buluşmak. Hem ikinize de keyifli bir tatil olacak, hem yeni yerler görmenizi sağlayacak, hem de bu tartışmaların olmasını engelleyecektir.

Alınganlık yapmayın !

Partneriniz bu haftasonu sizi ziyaret etmeyi planlıyordu ve son dakika bir iş yüzünden uçuşunu iptal etmek durumunda kaldı. Birbirinizden uzak olduğunuz için bu tip konularda daha duygusal olmanız çok normal. Ama son dakika iptallerini üstünüze alınıp, bu konuda ona alınganlık yapmanız ikinizi de kıracaktır.