YALANLA DOLU AŞKLAR

Yalanlar hiç de tatlı değildir. Pembe olanların ve beyaz olanları vardır. Ve bir de kopkoyu bir siyah olanları vardır. Pembe olanları kimi zaman zor durumda kalınan anlarda kullanılır. Masumiyeti olan yalanlardır. Beyaz olanlarda aynı şekilde tanımlanırlar. Kendilerini bu yalanlara göre masumiyet derecesine koyabilir bazen insan… Ama siyah olanlar hiç affedilir derecede olan şeyler değildir ve onlar hiç de güzel şeyler değildir. İnsanı acıtır yakar ve kavurur.

İlişkide yalan büyük zedelenmeler yaratabilir. Siz beyaz olarak gördüğünüz bir yalanı eşinize söylersiniz ve eşiniz bu yalanı elbette bir gün öğrenir ve o zaman işte yalan güven olarak her şeyi yıkabilir kırabilir. Kendinizi yalanlardan soyutlamalı eşinize dürüstlüğü ant gibi görmelisiniz. Asla kullanmamalısınız.

Yalanla işlemeyen çarklardan bir tanesidir aşklarda. Aşklar çok hassastır duygular çok narindir. Ve kadınlar özellikle kendilerine yalan söyleyen erkeklerden nefret ederler. Erkeklerin bu yönleri kadınlara göre daha da çoktur. Çok yalan söyleyebilir durumlara kadar gelebilirler.

Bazı durumlar gelir ki iş tam çığırından çıkar duruma gelir ve bu yüzden de yalanlar bir zincir gibi işlenmeye yani söylenmeye başlanır. Bir kısmı bulunamaz ki neresinden anlatılsın gerçekler. Ama unutmayın mutlaka bir yol bulun ve samimiyetle dediğiniz yalan varsa açıklayın. Daha sonrasında her şeyi yıkabilirsiniz daha sonrasında tüm ilişkinizi yerle bir edersiniz. Böyle olacağına siz hemen elinizde böyle bir imkân var iken bir ucundan açıklayın ve yalanlarla asla bir ilişki kurmayın.

Sevdiğini kaybetmek istemeyen asla yalan söylemez. Biz biliriz ki sevdiğimiz kişiyi üzer ya da herhangi bir şekilde kırarsak onu kaybedebilme ihtimalini ortaya koymuş oluruz. Varlığına ve gitmeyeceğine ne kadar çok güvenirsek güvenelim onların hepsini birden yıkabilir ve risklerle dolu bir ilişkiyi daha da kötü tehlikelere yürütürsünüz.

Tüm bunlar ne kadar gerek var diye düşünün hep. Ve her zaman sevdiğinizi yanınızda tutmak bir ömür boyu mutlu olmak için dürüstlükten yana olup evlenene kadar ve evlendikten sonrada samimiyetinizle devam edin. Karlı olan siz olacaksınız ve mutlu olan da siz olacaksınız.

Sitenin Meleği.